امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
تاریخ انتشار:۲۱/ ۰۳/ ۱۳۹۴

در پی درگذشت عالم محقق و مجاهد مرحوم آیت الله امینیان نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ، فرماندار رضوانشهر پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر ، در پی درگذشت عالم محقق و مجاهد مرحوم آیت الله امینیان نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ، فرماندار رضوانشهر پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام فرماندار رضوانشهر به این شرح است:

بسمه تعالی
با تأثر و تأسف فراوان خبر درگذشت عالم محقق و مجاهد مرحوم  آیت الله امینیان رحمه الله علیه باعث تأسف و تألم خاطر گردید. ایشان فقیهی نواندیش و متکلّمی ماهر و نویسنده‌ئی پر کار و اثرگذار بود و دهها کتاب مفید و ناظر به مسائل مورد ابتلا در حوزه‌ی عقاید و کلام و فقه، ثمره‌ی عمر با برکت ایشان است. آن مرحوم همچنین در عرصه‌ی مبارزات سیاسی و اجتماعی ، از سابقه‌ئی درخشان برخوردار بود و فکر سنجیده و تحلیل عمیق از مسائل منطقه، در شمار ویژگیهای این شخصیت جامع الاطراف محسوب می‌گشت. زهد و بی‌رغبتی به تمتعات مادی و تن سپردن به معیشت و زیست فقیرانه‌ی طلبگی از خصوصیات برجسته‌ی دیگر این روحانی عالیقدر بود. شخصیت بزرگواری که از السابقون حوزه‌ی علمیه قم در درس آیات عظام بروجردی و گلپایگانی و امام خمینی بود و در تمام سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی از مبلغین مکتب اهل بیت(ع) و از نمایندگان ثابت مجلس خبرگان رهبری در همه‌ی دوره‌ها بوده است
لذا به عموم بازماندگان ایشان و نیز به دوستان و ارادتمندان و مستفیدان از آن مرحوم تسلیت عرض می نمایم و علو درجات و رحمت و مغفرت حضرت احدیت را برای ایشان مسألت میکنم.
حمید رضا امام پناهی
فرماندار شهرستان رضوانشهر

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir