امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
تاریخ انتشار:۲۳/ ۰۵/ ۱۳۹۶
دسته خبری: سیاسی

محمد هاشمی می‌گوید انتخاب کابینه کمتر به فاکتور تخصص دقت شده است و وزرای اقتصاد و صنعت جزء نقاط منفی کابینه محسوب می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر: محمد هاشمی، عضو سابق حزب کارگزاران اسلامی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره نقاط ضعف و مثبت کابینه پیشنهادی رییس‌جمهور گفت: درخصوص ترکیب کابینه باید به دونکته توجه داشت، اول اینکه اکثریت افراد معرفی شده همان کابینه قبل است که این مسئله باعث ثبات در دولت و وزارت خانه‌ها خواهد شد و از لحاظ مدیریتی اقدام مثبتی است؛ از طرف دیگر در انتخابات هم مردم به این کابینه رای دادند و به نظر من نباید رای مردم را، رای به یک شخص تلقی کنیم، بلکه اعتماد مردم به عملکرد کلی دولت و همین کابینه بوده است.

وی افزود: البته در این کابینه افراد جدیدی نیز معرفی شده اند که برخی از آن‌ها در گذشته سابقه وزارت داشته اند و موفق هم بودند، هرچند دو الی سه نفر از سطح معاونی به وزارت رسیده اند که من اطلاعی نسبت به این اشخاص و عملکرد آن‌ها ندارم. در مجموع چنین کابینه‌ای خوب است و امیدوارم بتوانند مشکلات را حل کنند.

این فعال سیاسی یکی از ضعف‌های کابینه جدید را عدم توجه کافی به تخصص گرایی عنوان کرد و گفت: در برخی جا‌ها کمتر به فاکتور تخصص دقت شده است و بیشتر توان مدیریتی افراد مدنظر بوده که وزارت اقتصاد و صنعت و معدن از این موارد است.

محمد هاشمی ضعف کابینه را افراد معرفی شده برای وزارت اقتصاد و صنعت عنوان کرد و ادامه داد:در وزارت اقتصاد فرد معرفی شده انسان توانمند و مدیری قوی است، اما اقتصاد دان نیست و علم اقتصاد را نمی‌داند. در وزارت صنعت نیز فاکتور تخصص رعایت نشده است. وزیر معرفی شده سابقه بازرگانی دارد و دارای سابقه صنعت نیست؛ درست است که این وزارت خانه شامل سه حوزه صنعت و معدن و بازرگانی است، اما بزرگترین بخش آن صنعت است که شاه کلید پیشرفت کشور نیز هست و باید به آن به صورت ویژه توجه داشت. متاسفانه وزیر پبشنهادی در این حوزه تخصص لازم را ندارد، هر چند که ایشان در حوزه بازرگانی سابقه خوبی دارد.

او گفت:یکی دیگر از نقاط ضعف کابینه نیز عدم استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت جامعه، یعنی زنان است. ما در کشور زنان مقتدر، مدیر و مدبری داریم که متاسفانه با وجود اینکه در اسلام این قشر جایگاه ویژه‌ای دارد از ظرفیت آن‌ها استفاده نشده است.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir