امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
جشنواره بومی محلی؛

بخشدار بخش مرکزی شهرستان رضوانشهر گفت: بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی ،بومی و محلی ییلاق برن روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۵/۲۶ساعت ۱۵ عصر در ییلاق برن شهرستان رضوانشهر برگزار میگردد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر: جلسه تمهید مقدمات برگزاری بیست وهفتمین جشنواره فرهنگی، بومی و محلی ییلاق برن با حضور جمعی از مدیران و نهادهای انقلابی شهرستان رضوان شهر به ریاست هادی صیادی بخشدار مرکزی در دفتر بخشداری برگزارشد.

صیادی در این جلسه اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره علاوه بر اشاعه فرهنگ و آداب رسوم و بازیهای بومی و محلی و کاربردی کردن این بازیها در بین نوجوانان و جوانان ، ایجاد شور و نشاط و شادابی و امید بین شهروندان و معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی منطقه اعلام نمود.

بخشدار مرکزی در ادامه به اجرای مراسم فرهنگ کوچ همراه با نی‌نوازی، موسیقی سنتی، نواختن ساز و سورنای محلی ، عروس‌بران، مسابقات ورزشی ،سوارکاری، قیش‌بازی، طناب‌کشی، کشتی گیله مردی و نیز انجام بازی های محلی بعنوان بخش های  مختلف جشنواره فرهنگی برن  اشاره نمود و خواستار همکاری مسئولین و شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان در اجرای این جشنواره شدند.

صیادی در پایان تصریح نمود: بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی ،بومی و محلی ییلاق برن روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۵/۲۶ساعت ۱۵ عصر در ییلاق برن شهرستان رضوانشهر برگزار میگردد.

 انتهای پیام/.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir