امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
تاریخ انتشار:۱۸/ ۰۶/ ۱۳۹۶
دسته خبری: ایران و جهان, سیاسی
برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در حوزه علم و فناوری؛

رئیس‌جمهور به دعوت رسمی رئیس‌جمهور قزاقستان و برای سخنرانی در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در حوزه علم و فناوری عصر امروز به وقت محلی وارد آستانه پایتخت این کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر: به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رئیس‌جمهور قزاقستان و برای سخنرانی در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در حوزه علم و فناوری عصر امروز (شنبه) به وقت محلی وارد آستانه پایتخت قزاقستان شد.

روحانی در این سفر ۲ روزه علاوه بر حضور و سخنرانی در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در حوزه علم و فناوری، ملاقات‌هایی نیز با سران کشورهای اسلامی، از جمله رئیس‌جمهور قزاقستان خواهد داشت و ضمن روابط دوجانبه، در خصوص مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو خواهد کرد.

اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در حوزه علم و فناوری روزهای شنبه و یکشنبه هجدهم و نوزدهم شهریور ماه به میزبانی قزاقستان در آستانه برگزار می‌شود.

بررسی روابط نوظهور بین علم و تکنولوژی و جایگاه کشورهای اسلامی در این عرصه و همچنین جست‌وجوی راهکارهای گسترده‌تر همکاری از محورهای اصلی این اجلاس خواهد بود.

علاوه بر سران کشورهای اسلامی، شخصیت‌های علمی و فرهنگی و نیز رؤسای نهادهای بین‌المللی نیز در این اجلاس شرکت داشته و در پایان نشست نیز بیانیه مشترکی منتشر خواهد شد.

منبع: دانشجو

انتهای پیام/.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir