امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
تاریخ انتشار:۱۹/ ۰۶/ ۱۳۹۶
دسته خبری: اجتماعی, تیتر
استاندار گیلان:

استاندار گیلان با بیان اینکه اعتبارات کم دولتی اجازه ایجاد زیرساخت‌ها و اصلاحات در استان گیلان را نداده است، گفت: سیل اخیر حدود ۶۰ میلیارد تومان به استان گیلان خسارت وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر: محمدعلی نجفی صبح امروز در نشست فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: استان گیلان در بحث پرورش ماهی در قفس و ماهیان خاویاری گام‌‌های موثری در سال‌های گذشته برداشته است.

وی با اشاره به اینکه فرصت‌ها و ظرفیت‌های خوبی در اقتصاد دریا وجود دارد خاطرنشان کرد: نباید تنها حسرت تولید ۳۰۰ تن خاویار در سال‌های گذشته را داشت و باید گام اساسی در راستای پرورش ماهی‌های خاویاری در استان برداشته شود.

نجفی با اشاره به آسیب‌هایی که به آب دریای خزر وارد شده و امکان تولید ماهی را در بسیاری از مناطق این دریا گرفته است عنوان داشت: امروزه با استفاده از تکنولوژی‌های روز می‌توان خارج از دریا انواع ماهی‌ها را تولید کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه استان گیلان ۷ مرکز تحقیقاتی در بخش پرورش ماهی دارد  اعلام داشت: مراکز بین المللی در بحث شیلات در استان گیلان وجود دارد و این ظرفیت استان گیلان را از سایر استان‌ها متمایز می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مذاکرات زیادی با کشورهای اروپایی برای سرمایه‌گذاری در استان گیلان صورت گرفته است بیان داشت:  بخش خصوصی در سال‌های گذشته تمایل زیادی به سرمایه‌گذاری در استان گیلان نشان داده است.

نجفی با اشاره به وقوع سیل در روزهای گذشته در استان گیلان گفت: به‌دلیل آماده نبودن زیرساخت‌ها در استان گیلان از بارش و رحمات الهی استفاده نشد و باران خرابی‌های زیادی را در استان گیلان به‌وجود آورد.

استاندار گیلان با بیان اینکه مدیران استانی و شهرستانی در ساعات اولیه وقوع سیل در مناطق سیل‌زده حاضر شدند ابرز داشت: برق گرفتگی یک شخص در داخل ساختمانی موجب فوت او شد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه سیل حدود ۶۰ میلیارد تومان به استان گیلان خسارت وارد کرده است ابراز داشت: ۶۰۰ واحد مسکونی شهری و ۴۰۰ واحد مسکونی روستایی در سیل آسیب دیدند.

وی با اشاره به آسیب‌های وارد شده به آسفالت و تاسیسات شهری در شهرهای لنگرود، لاهیجان و سیاهکل گفت: به بخش‌های خدماتی استان گیلان صدماتی وارد شد، رانش زمین در چند نقطه از استان گیلان اتفاق افتاد و کشاورزان آسیب زیادی در سیل دیدند.

استاندار گیلان با بیان اینکه اعتبارات کم دولتی اجازه ساخت زیرساخت‌ها و اصلاحات در استان گیلان را نداده است خاطرنشان کرد: اگر اصلاحات مورد نظر در استان گیلان ایجاد شده بود چنین آسیبی به مردم گیلان وارد نمی‌شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از اشخاص در مناطق دیوشل و تالش‌محله استان گیلان درآمد خود را از پخت نان محلی کسب می‌کردند بیان داشت: برخی از مردم دیوشل و تالش‌محله تمام امکانات زندگی و درآمد خود را از دست دادند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه شرکت‌های خدماتی با اعتبارات شهری و استانی باید در راستای جبران خسارات وارده به مردم گام بردارند اعلام داشت: زندگی مردم هرچه زودتر به روند عادی برمی‌گردد.

نجفی با اشاره به خسارات جدی وارد شده به بیش از ۲۰ خودرو در استان گیلان به‌نحوی که دیگر قابل استفاده نیستند گفت: تسهیلات بلاعوض به اشخاصی که برخی از امکانات زندگی خود به‌ویژه خودروی خود را از دست دادند در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir