امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
تاریخ انتشار:۱۹/ ۰۶/ ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تحقق اقتصاد مقاومتی را تنها با همکاری سه‌جانبه قوا ممکن دانست و گفت: ایران از ظرفیت عظیمی در رابطه با تحقق بخشی اقتصاد مقاومتی دارا است و باید همه در راستای آن پای‌کار باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر: محمود شکری  به‌ضرورت تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور قوای سه‌گانه تأکید داشت و اظهار کرد: باید رؤسای سه قوه در رأس ستاد اقتصاد مقاومتی باشند و اقدامات عملی در رابطه با آن انجام دهند.

وی بابیان اینکه اقدامات یک‌طرفه دولت در اقتصاد مقاومتی نتیجه‌بخش نخواهد بود، افزود: هر ستادی اگر بخواهد در کشور شکل بگیرد و حضور یکی از قوا در ادامه فعالیت آن حضور نداشته باشند، هیچ اتفاق مثبتی در راستای اقتصاد مقاومتی نمی‌افتد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی راهبردی در سطح عالی کشور منجر به تحقق شعار اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری می‌شود، گفت: در تحقق اقتصاد مقاومتی همه‌ی نگاه‌ها به عملکرد دولت معطوف است درحالی‌که قوه مجریه یکی از ارکان اجرایی اقتصاد مقاومتی در کشور است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه بسیاری از اقدامات دولت در راستای اقتصاد مقاومتی بستگی به همراهی قوه قضائیه و مقننه دارد، مطرح کرد: بسیاری از نیازمندی‌های اقتصاد مقاومتی با همراهی مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین جدید و یا اصلاح قانون‌های موجود ممکن است و نباید به اقتصاد مقاومتی نگاه یک‌طرفه داشت.

شکری با تأکید بر اینکه همه در تحقق اقتصاد مقاومتی باید پای‌کار باشند، خاطرنشان کرد: همه‌ی ظرفیت‌های قوه قضائیه، قوه مقننه و قوه مجریه باید پای‌کار باشند و با تلاش‌های مستمر و بی‌وقفه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بکوشند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه ایران ظرفیت‌های عظیمی در رابطه با تحقق بخشی اقتصاد مقاومتی دارد، افزود: در ایران همه‌ی بخش‌های آن نظیر، صنعت، کشاورزی، گردشگری و عشایری و غیره آن دارای ظرفیت‌های عظیم است اما تنها نیازمند اقدام عملی در راستای آن هستیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir