امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
تاریخ انتشار:۱۷/ ۰۶/ ۱۳۹۴
مسئول کارگروه فرهنگی سپاه ناحیه رضوانشهر:

شهرستان رضوانشهر با توجه به پیشنه فرهنگی عمیق که شواهد آن موجود می باشد و باتوجه به موقیعت جغرافیایی و محلی اما همواره در این خصوص مظلوم واقع شده و توجه خاصی به آن نشده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، مسئول کارگروه فرهنگی سپاه ناحیه رضوانشهر در مجمع عالی بسیج شهرستان رضوانشهر به بررسی و ارائه راهکارهای مقتضی در خصوص مجمع عالی بسیج با حضور در جمع کار گروههای این مجمع عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای پرداخت.

محمد لطیفی گفت : اهمیت مسئله فرهنگی می توان به سخنان رهبری که در دیدار با اعضای هیئت دولت بمناسبت هفته گرامی داشت دولت امسال برگزار شد ،حضرت آقا فرموند : دوستانی که اینجا تشریف دارید و بخصوص مسئولین فرهنگی کشور و خود آقای رئیس‌جمهور محترم، حساسیّت این حقیر را نسبت به مسئله‌ی فرهنگ میدانند. گاهی اوقات مشکلات فرهنگی موجب شده که من شب خوابم نبرده؛ به‌خاطر مسائل فرهنگی؛ یعنی اهمّیّت مسائل فرهنگی این‌جور است.

وی در ادامه گفت: شهرستان رضوانشهر با توجه به پیشنه فرهنگی عمیق که شواهد آن موجود می باشد و باتوجه به موقیعت جغرافیایی و محلی اما همواره در این خصوص مظلوم واقع شده و توجه خاصی به آن نشده است هرچند خیلی به دنبال این نیستیم که دیگران را محکوم کنیم و بگویم دیگران کاری نکردند اما از آنجایی در این جلسه دلسوز ترین افراد به انقلاب و نظام و رهبری یعنی بسیجیان عزیز حضور دارند با چند سوال آغاز میکنیم.

وی سوالات خود را این چنین آغاز کرد :آیا در شان این شهرستان است که فاقد یک سالن و مجمتمع فرهنگی باشد به گمانم ما سر ۷۰ در صد گیر کرده ایم که همواره تنها مجتمع فرهنگی ما ۷۰ درصد پیشرفت داشته البته جای تقدیر دارد ظاهرا در صد آن زیاد شده اما خبری از افتتاح نیست؟

آیا در شان این دیار است که تنها مجتمع ساحلی این شهرستان بصورت اجاره ای به شخصی واگذارشود وآن فرد هم کل محل های اقامتی را یکجا و یکسانه به شهرداری تهران اجاره دهد واگر خدای نکرده مسافری به شهر آمد جایی برای اسکان نیابد و باید به پارک کناره شهرداری پناه ببرد ؟

آیا در شان مردمان ما می باشد که در سواحل دریا انقدر آزادی باشد که هر کس هر طوری که دوست دارد با هر مدل و لباسی که هست در آنجاحضور پیدا کند که یک خانواده مذهبی اصلا شاید از خجالت نتواند با خانوده خود به کنار دریا برود وچه برسد استفاده از این نعمت خوب اللهی؟

وی در مورد مسائل مذهبی شهرستان گفت: شهرستانی از گذشته همواره دراشاعه و ترویج فرهنگ مذهبی و دینی پیش قدم بوده و نمونه آن ارادت مردم به اهل البیت (ع) بویژه امام حسین(ع) و مراسماتی که در ایام محرم برگزار میگردد در روزها ی عاشورا و تاسوا که تبلور آن می باشد.

یادمان نمی رود که در ایام فاطمیه امسال ماشین های عروس که آزادانه در شهر تردد می کردند و صدای آهنگ های مبتذل در شهر پخش می شد ودل عاشقان خون می شد و یادمان نمی رود که در شب ولادت امام علی ع چند پرده تبریک این مناسبت مهم نصب شده بود یادمان نمی رود که در شب شهادت امام صادق (ع) درشهرچقد مراسمات عزا اقامه شد واگر فعالیت مسجدجامع نبود نمی دانم … اگرهم مراجعه مشود به برخی از نهاد ها حرف از نداشتن بودجه به زبان می آید اما مناسبت های که خودتان میداند شاهد.هزینه هایی می باشیم که جای سوال است.

لطیفی در مورد اهمیت فضای مجازی و خبر رسان شهرستان گفت: در این عصر حاضر با توجه به این موضوع مهم این شهرستان تنها یک پایگاه خبری دارد که در راستای انتقال اخبار و رویداد های مهم فعالیت دارد که آن هم به سختی اداره میشود و جای حمایت بیشتر دارد

اما جای تشکر هم دارد از همه متولیان فرهنگی شهرمان و امیدوارم با توجه به فرمایش رهبر عزیز تر از جانمان که در سفری نوروزی خودشان به مشهد مقدس در سال ۹۳ فرمودند اما آنچه که نقطه مهمتر عرض من است خطاب به جوانانی است که در سراسر کشور فعالیت های فرهنگی را به صورت خودجوش شروع کردند که بحمدالله خیلی هم وسیع شده است. آن جوانان که در تهران و استانهای مختلف و بسیاری شهرها، کار فرهنگی میکنند با اراده خودشان و با انگیزه خودشان. کارهای بسیار خوبی هم از آنها ناشی شده؛ اینها کار را هر چه می توانند به صورت جدی ادامه دهند. بدانند که همین گسترش کار فرهنگی در بین جوانان مومن و انقلابی نقش بسیار زیادی را در پیشرفت کشور ایجاد کرده. در ایستادگی ما مقابل دشمنان ملت. علاوه بر اینها مراجع فرهنگی، یعنی علما، اساتید، روشنفکران انقلابی، هنرمندان متعهد، اینها انقاد نقادانه خود را نسبت به اوضاع فرهنگ کشور همچنان داشته باشند و تذکر دهند. البته درباره تذکرات معتقدم باید با منطق محکم، بیان روشن باشد و نقطه نظرات صحیح را ارائه دهند. با تهمت زنی و جنجال آفرینی و تکفیر و متهم کردن این و آن موافق نیستم.

مسئول کارگروه فرهنگی سپاه ناحیه رضوانشهردر ادامه پیشنهاداتی را هم جهت ارتقاء سطح فرهنگی شهرستان داد: برای فضا سازی ظاهری سواحل دریا از چند ماه قبل کارگروهی تشکیل شود ودر این خصوص برنامه ریزی نماید تا بتوان بهترین استفتاده را در زمان حضور مسافران نماید ، در راستای ترویج فرهنگ ایثارو شهادت مسئولین محترم در خصوص حضور یک یا چند شهید گمنام که قطعا با حضور شهید حداقل تا مدت ها حال و هوا شهر عوض می شود ، از آنجایی که در آستانه سال تحصیلی جدید می باشیم وبا توجه به تاکیدادت مکرر رهبری عزیزدر خصوص زندگی ب سبک ایرانی اسلامی از عرضه محصولات غربی جلوگیری شود و از مجموعه های که در خصوص عرضه محصولات فرهنگی مذهبی ویژه دانش آموزان می باشد حمایت شود و دستگاه های و ادرات شهرستان هم درخصوص و در ترویج این مهم همکاری و اطلاع رسانی شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir