امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۱۹/ ۰۶/ ۱۳۹۴

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری رضوانشهر از برگزاری دهمین جشنواره فرهنگی خرمن در روستای اردجان شهرستان رضوانشهر خبر داد.

منصور هادی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، با اشاره به اینکه جشن خرمن یکی از مراسم‌های سنتی شمال ایران است، اظهار کرد: مردان شرکت‌کننده در این جشن به اجرای برنامه‌های آیینی مانند سرنانوازی، خرمن‌کوبی، شکرگزاری و نیایش و رقص خرمن و لافند بازی  می‌پردازند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری رضوانشهر برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و دستاوردهای کشاورزی را از دیگر برنامه‌های جشنواره خرمن در رضوانشهر عنوان کرد.

این مسئول برگزاری جشنواره مذکور را به منظور پاسداشت ارزش‌های دینی و مذهبی و شکرگزاری به خاطر یک سال زراعی پر خیر و برکت با وجود کم‌آبی عنوان کرد و یادآور شد: این جشنواره با اجرای بازی‌های بومی‌محلی مانند کشتی محلی، قیش بازی، موسیقی محلی و دعا و نیایش انجام می‌شود.

این جشنواره  ساعت ۱۴: ۳۰ روز پنج شنبه مورخ ۱۹ شهریور در روستای جاجا محله روستای اردجان شهرستان رضوانشهر برگزار می‌شود.

این جشنواره به همت فرمانداری، بخشداری، نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رضوانشهر، شورا‌ها، اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار خواهد شد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir