امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۲۴/ ۰۶/ ۱۳۹۴
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه رضوانشهر:

دوره تربیت و تعالی ناحیه بسیج با حضور فرماندهان و مدیران بسیج در حسینیه سپاه ناحیه رضوانشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، در این دوره مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه رضوانشهر ضمن تسلیت بمناسبت شهادت حضرت امام جواد (ع) امر به معروف و نهی از منکر را یکی از واجبات دینی برشمرد و اظهار نمود: این فریضه الهی از مهم ترین واجبات دینی و اساس و پایه دیگر واجبات دینی در سطح جامعه می باشد.

وی با انتقاد از برخی  دستگاههای فرهنگی و تبلیغی در این مورد اظهار نمود: متاسفانه با وجود جایگاه مهم این واجب الهی و اهمیت و آثار و برکاتی که دارد آنگونه که شایسته است به این واجب الهی توجهی نمی شود.

حجت الاسلام بخشش امر به معروف و نهی از منکر را یک اصل مشترک بین همه انسانها دانست و افزود: هرکسی که فطرت سالمی داشته باشد منکرات را نمی پذیرد و به کارهای شایسته و نیکو گرایش دارد.

وی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام به سرنوشت انسان و جامعه اهتمام ویژه ای دارد خاطر نشان نمود: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان واجب دینی در صدد مبارزه با فساد و تباهی و انحراف و دعوت به امور نیک و شایسته است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه رضوانشهر ترک این واجب الهی را خطرناک دانست و افزود: عدم تو جه به این فریضه الهی انسان و جامعه را در سراشیبی سقوط و انحطاط قرار می دهد.

وی وظیفه بسیجیان را در این برهه از زمان بسیار مهم دانست و اظهار نمود: امروز با توجه به هجمه فرهنگی دشمن، همه نیروهای مومن و متدین و وظیفه شناس و بسیجیان باید در انجام امر به معروف و نهی از منکر پیشتاز باشند.

وی هرگونه قول و فعل و عملی که موجب تضعیف نظام اسلامی شود را از بزرگترین منکرات دانست و اظهار نمود: حفظ نظام اسلامی امروزه به این است که متوجه نفوذ دشمن باشیم که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دوماه اخیر چند مرحله بدان اشاره فرموده اند.

وی با بیان اینکه دشمن با اصل نظام مخالف است تصریح نمود: دشمن در تلاش است که اسلام را از سیستم حکومتی خارج کند و لذا تلاش همه دلسوزان باید تقویت هرچه بیشتر نظام اسلامی باشد.

حجت الاسلام بخشش خطاب به مسئولان اظهار نمود: مدیران و مسئولان باید قدرشناس جوانان حزب اللهی و انقلابی و غیور باشند که بی منت و مخلصانه در گوشه و کنار مملکت، مجاهدانه در حال کار، تلاش و کوشش فرهنگی و دینی و اقتصادی هستند و همه کارهای آنها در راستای حفظ و تقویت نظام اسلامی است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: مسئولین کشور غیر از موضوع هسته ای حق مذاکره با آمریکا را ندارند، اظهار نمود: عده ای که مسئولیتهای مهمی در مملکت داشته و دارند و با انقلاب اسلامی رسم و عنوانی برای خود پیدا کرده اند موضعی دیگر بر خلاف موضع امام و جامعه اسلامی می گیرند و می گویند تابوی مذاکره با آمریکا شکسته شده است!

وی در همین رابطه ادامه داد: این عده تلاش می کنند در کنار گفتمان رهبری که نسخه نجات بخش کشور و ملت ماست، گفتمان سازش و تسلیم را ترویج می کنند تا جایی که در همراهی انقلاب، نظام و رهبری تا جایی پیش می روند که ریاست، مقام، جایگاه، قدرت ، ثروت و سرمایه آنها، خانواده های آنها، اقوام و بستگان آنها حفظ شود وگرنه همه چیز را زیر سوال می برند.

وی دلسرد کردن مردم، فساد مالی ، تضعیف علمی، تضعیف روحیه مردم را از مصادیق منکرات دانست .

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه رضوانشهر سپس به تلاش برخی در تخریب وجهه امر به معروف و نهی از منکر اشاره نمود و خاطر نشان کرد: عده ای به بهانه اینکه امر به معروف و نهی از منکر دخالت در زندگی دیگران است و با آزادی افراد منافات دارد، آمرین به معروف و ناهیان از منکر را تندرو و افراطی لقب می دهند.

وی در ادامه افزود: دیدگاه چنین افرادی این است که هرکس دم از ارزشها بزند و سیاست تساهل و تسامح و سازشکارانه آنها را زیر سوال ببرد افراطی و تندرو است و اگر چنین است که آنها می گویند  که پایبندی به ارزشها و آرمانها یعنی تندروی و افراطی گری، ما به آن افتخار می کنیم.

حجت الاسلام بخشش دو واژه تندرو و افراطی را چماقی در دست سازشکاران دانست و اظهار نمود: این افراد که اهل سازشکاری و تساهل و تسامح با دشمنان انقلاب اسلامی هستند از این دو واژه به عنوان چماقی برای کوبیدن نیروهای جوان انقلابی متعهد استفاده می نمایند و سعی دارند انقلابیون را ساکت یا از میدان خارج کنند که هرگز چنین چیزی اتفاق نمی افتد.

انتهای پیام/

خبرنگار : محسن صیاد قنبری

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir