امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
تاریخ انتشار:۲۵/ ۰۶/ ۱۳۹۴

همایش ائمه جمعه و جماعات و هیات امناهای مساجد و فرماندهان حوزه ها و پایگاهها با حضور روحانیون و بسیجیان در حسینیه سپاه ناحیه رضوانشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر در این همایش مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه رضوانشهر ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ائمه جمعه و جماعات و دست اندرکاران امور مساجد اظهار نمود: اگر بخواهیم جمع حاضر را توصیف کنیم باید بگوییم که شماها رزمندگان و مجاهدینی هستید که در میدان جنگ نرم فرهنگی و در سنگر مقدس مسجد، مشغول انجام وظیفه و رسالت فرهنگی و حفظ و ترویج شعائر اسلامی هستید.

حجت الاسلام بخشش با طرح این سوال که این سنگر چیست و ما باید در این سنگر چکار کنیم ادامه داد: این سنگر مرکز هدایت و پایگاه نشر و تبلیغ معارف اسلامی است و نقش حیاتی در استمرار و استحکام نظام اسلامی دارد و موجب تعالی و تحکیم بنیان های خانواده است.

وی در ادامه در همین زمینه افزود: این فعالیتها و خیلی از مسائل دیگر را باید چه کسانی در مسجد اجرایی و عملیاتی کنند که مسلماً شماها یعنی ائمه جماعات، هیات امناها و پایگاه و بسیج مساجد می باشید.

حجت الاسلام بخشش اقدام مهم این افراد را رونق دادن به مساجد و جذب جوانان دانست و اظهار نمود: اگر مساجد رونق نداشته باشد، دینداری تضعیف می گردد و دشمنان به اهداف خود خواهند رسید.

وی به انجام اقدامات مناسب برای رونق مساجد و جذب جوانان اشاره نمود و افزود: همه مسئولین و دست اندرکاران مساجد باید کار و فعالیتشان خالصانه باشد، هدف، هدف الهی باشد و بدون حب و بغض مادی امورات مسجد را انجام دهند و همچنین برای کار و فعالیت در مسجد غیر خدا را در نظر نداشته باشند و خدمت به بیوت الله  را برای خود افتخار بدانند.

وی اختلاف و تفرقه را آفت بزرگی در انجام امورات مساجد دانست و اظهار نمود: اختلاف و دودستگی عامل خطرناکی است و نباید مسائل شخصی ، جناحی و گروهی را در امور مساجد دخالت داد بطوریکه بگونه ای نباشد که امام جماعت با هیات امناء یا هیات امناء با هم یا با بسیج اختلاف داشته باشند که این اختلاف و درگیری نقش تاثیرگذاری مسجد را خنثی می کند.

وی ظرفیت جوانان مومن و انقلابی را در انجام امور مساجد بسیار مهم دانست و اظهار نمود: نقش جوانان مومن، انقلابی، خلاق  و خوش فکر در انجام امور مساجد بسیار مهم است و به بهانه جوان بودن و عدم تجربه ، مردم و مسجد را از ظرفیت و استعداد جوانان محروم نکنید و هیات امناهای میانسال و مسن تجربیات خود را به نیروی جوان منتقل و در کنار خود از چند جوان شایسته و صاحب صلاحیت استفاده کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه رضوانشهر برخورد اخلاقی و اسلامی را در انجام امورات مساجد مهم دانست و گفت: رفتار با مردم و بویژه نسل نوجوان و جوان باید بگونه ای باشد که جوانان را فراری ندهد و همچنین مسئولین و مدیران مساجد که خادمین بیوت الله هستند باید مزین به اخلاق حسنه باشند تا مردم را نسبت به دین و مسجد بدبین نسازند.

وی با توجه به تلاشهای صورت گرفته در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در توسعه و ساخت مساجد اظهار نمود: متاسفانه با وجود این تلاشها هنوز حق مساجد اداء نشده است و از مسئولین مربوطه درخواست می شود که حق مساجد را اداء کنند. چگونه برای همه چیز پول و اعتبار در اختیار هست اما برای مساجد نیست! برخی مسئولین بگونه ای عمل نکنند که فردای قیامت مساجد از آنها شاکی باشند.

حجت الاسلام بخشش یکی از مسائل مهم در مدیریت مساجد را دخالت ندادن افراد غیر مسئول و غیر متخصص در امور مسجد دانست و اظهار نمود: نباید اجازه داد برای حفظ منافع فردی و… افرادی را با اجبار و اصرار به عنوان هیات امنا قرار بدهند که این مسائل در فعالیت مساجد اثر منفی می گذارد.

وی در خاتمه با بیان اینکه مساجد ما باید مرکز ترویج گفتمان ولایت باشد اظهار نمود: مساجد کانون آگاهی بخشی و بصیرت دهی به مردم است و امروزه عده ای در عرض گفتمان رهبری، گفتمان دیگری را مطرح می کنند که از آن بوی فتنه جدیدی به مشام می رسد لذا باید با بیداری و هوشیاری  این مسائل را رصد نمود.

انتهای پیام/

خبرنگار : محسن صیاد قنبری

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir