امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
تاریخ انتشار:۲۷/ ۰۶/ ۱۳۹۴

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی گیلان بر ضرورت توجه به ظرفیت‌های قانونی جذب سرمایه‌گذار در این استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، جلسه ستاد سرمایه گذاری شهرستان با حضور فرماندار رضوانشهر، معاون فرماندار، مدیر کل امور اقتصاد و دارائی استان گیلان،بخشداران مرکزی و پره سر، جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و سرمایه گذاران در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار رضوانشهر در جمع مدیران استانی،شهرستانی و سرمایگذاران با اشاره به وجود ظرفیت های قابل توجه برای سرمایه گذاری و مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این شهرستان گفت: پیگیر رفع موانع و توسعه زیرساخت ها، متناسب با نوع سرمایه گذاری در این منطقه هستیم.

حمیدرضا امام پناهی قوانین کنونی در خصوص سرمایه گذاری خارجی در این مناطق را مناسب دانسته و افزود: شهرستان رضوانشهر بدلیل وجود صنایع عظیم چوب و کاغذ ( چوکای رضوانشهر)، شرکت سهامی جنگل شفارود، نیرو گاه سیکل ترکیبی پره سر، سواحل بسیار زیبا، جنگل و مراتع سر سبز محل مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف محسوب می شود.

وی با اشاره به ظرفیت های صنعت گردشگری این شهرستان و حضور میهمانان و گردشگران در این مناطق افزود: در این راستا از جمله ضرورت های مورد پیگیری توسعه ظرفیت های حمل و نقل و زیر ساخت های مورد نظر، متناسب با سرمایه گذاری در مکانهای لازم است.

امام پناهی با تأکید بر اینکه برای رفع موانع سرمایه گذاری در این شهرستان تلاش خواهیم کرد، گفت: شکوفایی اقتصادی با مشارکت سرمایه گذاران محقق می شود که تولید ثروت و اشتغال برای جوانان را نیز در پی خواهد داشت.

منصور مولایی‌پور نیز یکی از مواردی که در زمینه جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی باید مورد توجه قرار گیرد ظرفیت‌های قانونی است.

وی به همکاری خوب و موثر استاندار و مدیران استان اشاره کرد و افزود: اگر با سرمایه‌گذاران برای دریافت مجوز مساعدت نشود زمینه‌های برخورد با افراد در قانون پیش‌بینی شده است. 

این مسئول با بیان اینکه بسیاری از سرمایه‌گذران تقاضای سرمایه‌گذاری در گیلان را دارند، تصریح کرد: برای برطرف کردن موانع و ارائه برنامه‌های مشخص و درست در زمینه سرمایه‌گذاری جذب سرمایه را آسان می‌کنیم. 

وی از سرمایه‌گذران رضوانشهر خواست تا با شناسایی، مکان‌های سرمایه‌گذاری را به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری معرفی کنند و ادامه داد: اقتصاد کشورهای مختلف جهان به سه وضعیت اقتصاد مبتنی بر منابع طبیعی، بهره‌وری و نوآوری تقسیم شده است. 

مولایی‌پور مهم‌ترین وظایف ستاد سرمایه‌گذاری را تسهیل و تسریع در صدور مجوز تهیه کتاب و راهنما و بهبود اقتصاد کسب و کار عنوان کرد.

وی با اشاره به تبصره ۴ و ۶ قانون بودجه خاطرنشان کرد: مهم‌ترین قانون کشور برای امور مالی است که همه مدیران ملزم به مطالعه صحیح و درست قانون بودجه برای پیشبرد سرمایه‌گذاری هستند.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی گیلان به لزوم تامین بسته سرمایه‌گذاری برای در اختیار گذاشتن سرمایه‌گذاران تاکید کرد و یادآور شد: این بسته در سایت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری تعیین شده و به سه دسته مشخص شامل لزوم مطالعات اقتصادی، فنی و مالی و زیست‌محیطی است. 

وی متذکر شد: در تبصره ۶ قانون بودجه برای اوراق مشارکت از ابزار مالی تعریف شده و شهرداران و دستگاه‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند. 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir