امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
تاریخ انتشار:۲۹/ ۰۶/ ۱۳۹۴
وظایف دانشگاهیان در عملی کردن راهکارهای اقتصاد مقاومتی:

تربیت مدیران توانمند در نظام آموزش عالی که اقتصاد مقاومتی را باور دارند و مفهوم آن را به خوبی درک کرده است. درحال حاضر بسیاری از مدیران و مسئولان در حال فعالیت در کشور مدیران هزینه هستند و از خلاقیت و ابتکار لازم برای افزایش منابع سازمانی و یا اداره بهینه امور برخوردار نمی باشند و اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک راهکار مناسب نمی دانند.

به گزارش رضوان خبر به نقل از پیک دانشجو ، مقام معظم رهبری در سال های قبل و بخصوص در سال اخیر تحقق اقتصاد مقاومتی را برای کشور یادآور شدند و به تمامی مسئولان اجرایی کشور تاکید کردند تنها چاره کار در مقابله با زیاده خواهی های دشمنان ایران اسلامی بطوریکه بتوان با اقتدار و صلابت توطئه های دشمنان را در زمینه تحریم ها و فشارهای اقتصادی خنثی نمود اجرایی نمودن و عملیاتی نمودن برنامه های اقتصاد مقاومتی است.

روحیه مطالبه گری

اولین وظیفه و راهکار در عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی توسط دانشگاهیان تببین معنای اقتصاد مقاومتی به صورت کتب دانشگاهی و ارائه راهکارهای نظری و عملی و گفتمان سازی و تبدیل کردن ادبیات و مفاهیم آن به «گفتمان غالب جامعه» است. دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی نیز باید انجام وظیفه‌ی دستگاه‌ها را در باب اقتصاد مقاومتی از آنان بخواهند و در حقیقت مطالبه‌گری دانشجویان، به این جریان ماندگاری و عمق می‌بخشد.

IMAGE634811624117656250

دومین راهکاراجرایی کردن اقتصاد اسلامی در جامعه می باشد، اقتصاد بر مبنای آموزه های اسلامی کارآمدترین اقتصاد دنیاست به شرط آنکه به درستی به آن عمل شود و تمامی اصول و فروع آن در جامعه فراگیر گردد که در عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی بهترین راهکار قلمداد  می گردد. که این امر مهم باید توسط دانشگاهیان در دانشگاه ها و طلبه ها در حوزه های علمیه دنبال شود.

اقتصاد

سومین راهکارعملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در چرخه اقتصادی کشور تربیت مدیران توانمند در نظام آموزش عالی که اقتصاد مقاومتی را باور دارند و مفهوم آن را به خوبی درک کرده است. درحال حاضر بسیاری از مدیران و مسئولان در حال فعالیت در کشور مدیران هزینه هستند و از خلاقیت و ابتکار لازم برای افزایش منابع سازمانی و یا اداره بهینه امور برخوردار نمی باشند و اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک راهکار مناسب نمی دانند.

-6121

چهارمین راهکار عملیاتی شدن اقتصادی مقاومتی حمایت همه جانبه از نخبگان علمی درسطح استان و کشور و حمایت از طرح های صنعتی و اقتصادی آن هاست. اقتصاد مبتنی برعلم و دانش موجب رشد و توسعه پایدار جامعه و در نهایت تحقق اقتصاد مقاومتی می شود.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir