امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۲۹/ ۰۶/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ورزشی, گیلان

آقای رییس هیئت فوتبال و بخشدار گرامی آیا بهتر نیست طبق دستور العمل استاندار محترم استعفا دهید؟ با یک دست نمی شود دو هندوانه برداشت.

به گزارش رضوان خبر  به نقل از پایگاه خبری تحلیلی ماسال – بهرام سبزی – آقای رییس هیئت فوتبال و بخشدار گرامی آیا بهتر نیست طبق دستور العمل استاندار محترم استعفا دهید؟ با یک دست نمی شود دو هندوانه برداشت.

یک توپ، ۲۲ بازیکن، تماشاگران فراوان و این یعنی فوتبال، یعنی همه ی زندگی خیلی ها .

همین ها برای شادابی و نشاط یک شهر کافی است و اگر روی اصول نباشد می‌تواند یک جامعه را کم نشاط و دلسرد کند امروزه فوتبال می‌تواند محل تخلیه هیجانات جوانان زیادی باشد و جوانان شهر را به این سمت بکشاند.

فوتبال بازی برای صلح و آرامش و نشاط است بر همین اساس می‌گویند فوتبال هر کجا که باشد موجب نشاط آن شهر و موجبات صلح و صفا و آرامش می گردد و فوتبال خود وسیله‌ای برای معرفی یک جامعه و نیز در راستای ایجاد صلح و صفا قدم بر می دارد اما مدتی است فوتبال شهرم نه تنها آرامش و صلح و صفایی ایجاد نکرده بلکه به قول مردم این شهر: هوای فوتبال شهر ابری است و باید به حال و روز فوتبال اینجا گریست برعکس لحظات دیگر، غروب فوتبال در اینجا اصلا دیدنی نیست.

از روزی که سیاست وارد ورزش و علل الخصوص فوتبال گردید مخالفان زیادی داشت و عده ای جهت کسب شهرت و یا مطرح کردن نام خود به این عرصه ورود کردند و این مورد در تالش نیز مستثنی نشد و سیاست شدیدا وارد ورزش شد و فوتبال را نیز درنوردید و هر آنچه رشته بودند پنبه شد.

مدتی است که فوتبال تالش رو به زوال است و با شیب تند در سراشیبی قرار گرفته و تیم ها یکی پس از دیگری به دسته های پایین تر رفته، سهمیه ها یکی پس از دیگری سوخت می‌شود. چون طبق معمول هیچ چیز سر جای خودش نیست شهرداری، تیم داری می کند و هیئت فوتبال ،بخشداری.

هیئت فوتبال، تشکیلاتی در جهت نیل به فراهم نمودن زمینه رشد و توسعه کمی و کیفی و تلاش در جهت کسترش و توسعه پایدار فوتبال و شهرستان و نیز نظارت و کنترل برنامه و تشویق در جهت سرمایه گذاری در فوتبال و تشویق در تیمداری و تلاش در جهت ارتقای سطح دانش مربیان، داوران، بازیکنان و توسعه فوتبال در رده های پایه است.

با کمی دقت در وظایف هیئت فوتبال که بخشی از آن در بالا آمد علت عدم موفقیت در فوتبال شهرستان مشهود است چرا که وظایف فوق بطور صحیح انجام نمی پذیرد و شاید وقت کافی رسیدگی به این امورات توسط رئیس هیئت فوتبال نباشد. چرا که رییس محترم هیئت فوتبال بعنوان بخشدار مرکزی نیز مشغول خدمت به خلق می باشد. و حال اینکه وی چگونه می‌خواهد با یک دست دو هندوانه بردارد و چگونه می‌خواهد به همه این امورات برسد حلقه مفقوده عدم موفقیت فوتبال شهرستان تالش می باشد.

از جمله مصادیق در ضعف در امورات فوق می‌توان به موارد و سوالات زیر اشاره کرد که:
چرا هیچگونه مسابقاتی جز معدود مسابقاتی در برخی از بخش‌ها (آن هم به همت هیئت ها در بخش های شهرستان)، برگزار نمی گردد و تنها مسابقاتی که سالانه برگزار می‌شود فوتسال جام رمضان است که در ابتکاری جدید بصورت فوتسال چمنی و حضور تیم ها با فانوس به دلیل نبود نور کافی و نیز حواشی فراوان بالاخره به سرانجام رسید و هنوز هم برخی تیم ها در استان پیگیر حق و حقوق خود بدلیل عدم اجرای صحیح مسابقات هستند .

نحوه مالکیت اماکن ورزشی مربوط به فوتبال و استفاده از آن و نحوه واگذاری برخی اماکن ورزشی و مزایده آنها چگونه بوده است؟

رییس هیئت فوتبال با توجه به این که بخشدار بخش مرکزی نیز مشغول خدمت به مردم می باشد چگونه به امورات فوتبال نیز می رسد چرا که امورات بخشداری به خودی خود کلی زمان می‌خواهد؟

کمیته های هیئت فوتبال چگونه عمل می‌کنند آیا کمیته ای وجود دارد؟ و آیا جلسه ای با کمیته ها برگزار می‌گردد؟ خروجی آنها چه بوده است؟

آیا آقای رییس وقت می‌کنند به محل کار خود به هیئت فوتبال بروند و جلساتی را در هیئت برگزار کنند و با دلسوزان فوتبال نشست هایی برگزار کنند؟ یا تصمیات در بخشداری گرفته می‌شود؟

آیا هیئت توانسته دیگران را تشویق کند و زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی را فراهم کند و نیز بودجه هایی که به هیئت ها داده می‌شود در کجا هزینه می‌گردد؟

وضعیت تیم های پایه چگونه است و در سال های اخیر چند بازیکن و داور توسط هیئت به فوتبال استان و کشور معرفی شده است؟

و هزاران سوال دیگر که در این مجال کوتاه نمی گنجد .

و اما :
آقای رییس! روزی که بر مسند هیئت فوتبال تکیه زدید و رقیب هایتان که خاک این فوتبال را خورده بودند را جهت ریاست این پست به راحتی کنار زدید و علی رغم اینکه شایبه های زیادی در مورد لابی گری با برخی مدیران و دوستانتان وجود داشت اما برخی از ورزش دوستان که رشد فوتبال و نبود حاشیه برای مدیران برایشان در اولویت قرار داشت بر این باور بودند که اولا شاید آن مدیران عالی، نظرشان و صلاحدیدشان روی شما بوده و شما را بهتر از دیگران دیده اند و دوما امکانات و بودجه را راحتر می‌توانید به واسطه جایگاهتان و دوستانتان در دولت فراهم آورید اما اکنون سخت بر این باورند چنین نشده است و پیش بینی شان درست نبوده است.

آقای رییس، انجام وظیفه تان در بخشداری مرکزی عالی، دستتان درد نکند، دست مریزاد، اما بهتر نیست فوتبال را به اهل خودش بسپارید تا انرژی تان معطوف به خدمت به مردم در کسوت بخشدار باشد و حداقل مردم اگر در خصوص عملکردتان دربخشداری از شما راضی نباشند مطمئن باشید با کناره گیری تان از فوتبال، فوتبالی ها قطعا این ایثارتان را فراموش نخواهند کرد.

آقای رییس، دلسوزی و دغدغه تان برای فوتبال را باور می‌کنیم اما بهتر نیست شایبه های لابی دوستانتان که از قضا مدیرات عالی رتبه شهرستان نیز هستند و بسیار در نزد مردم محبوبیت دارند و عملکرد خوبی داشته اند را از بین ببرید و بواسطه عدم موفقیت فوتبال و زوال فوتبال شهرستان، آن مدیران عالی رتبه نیز زیر سوال نروند؟

برادر عزیزم! حتما خبر دارید طبق دستور استاندار گیلان، یک فرد با برخورداری از سمت سیاسی نمی تواند در حوزه ورزش مدیریت کند و بر اساس همین دستور العمل فرماندار محترم رشت، روز شنبه ۲۹ شهرویور ۹۴ از سمت ریاست هیئت ورزش های سنتی و بومی شهرستان رشت استعفا دادند.

حال آقای رییس! خودتان به سوالات فوق پاسخ دهید و وجدان خود را قاضی بگیرید و عملکرد خود را بسنجید. و یا می‌توانید این انتقادات را نادیده بگیرد و موجبات حب و بغض بیشتر از بنده برایتان ایجاد شود و اطرافیانتان ناسزا نثارمان کنند (البته بر این باور هستیم تا کنون چنین نبوده) و یا به درد اهالی فوتبال گوش دهید که البته شاید در گفتن انتقادات، کمی همان دوستی‌هایتان با مدیران عالی رتبه برایشان معذوریت ایجاد کرده باشد و انتقادات را در گوشی انجام می دهند.

و حرف آخر اینکه:
آقای رییس، آیا بهتر نیست عطای ریاست ناچیز هیئت فوتبال را بر لقایش ببخشید؟؟؟؟؟ تا هم دستورالعمل استاندار را اجرا کرده باشید و هم دل اهالی فوتبال را بدست بیاوید؟؟؟

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir