امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۳۰/ ۰۶/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان
وعده انتخاباتی که "مصیبت عظما" شد/

در حالی که در سال های گذشته پرداخت یارانه طرفداران زیادی در بدنه دولت داشت اما در دولت فعلی تمایلی برای اختصاص یارانه وجود ندارد.

به گزارش رضوان خبربه نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چندی پیش طیب نیا، وزیر اقتصاد، شب پرداخت یارانه را «شب مصیبت عظمای دولت» عنوان کرد و گفت: دولت ماهانه ۳ هزار و چند میلیارد تومان یارانه می‌پردازد و شب هایی که قرار است یارانه بپردازیم، شب مصیبت عظمای دولت است.

این سخنان با واکنش های گسترده ای مواجه شد؛ در حالی که تاکنون محل تأمین پرداخت یارانه‌ها مشخص بوده است.

از طرف دیگر بیژن زنگنه، وزیر نفت نیز در برنامه زنده تلویزیونی شب پرداخت یارانه ها را شب عذاب الیم نامید.

وی در پاسخ به این سئوال مجری که از وی پرسید احساس خود را درباره واژه هدفمندی یارانه ها بگویید، گفت: خیلی عذاب آور است.

وزیر نفت اضافه کرد بسیاری از شبها از نگرانی این که چطور باید پول هدفمندی یارانه‌ها را تامین کنیم، در حالی که پول نداریم؛ خوابم نمی‌برد، کار بسیار سختی را باید انجام دهیم.

از طرف دیگر روحانی در جلسه اعضای هیئت دولت با رهبر انقلاب گفت: دولت در دو سال گذشته با موانع و چاله های بزرگی مواجه بوده است که یکی از این چاله ها پرداخت یارانه های نقدی است.

این اظهارات از سوی رسانه های زنجیره ای نیز با استقبال منعکس و بازتاب داده شد تا جایی که بسیاری از تحلیلگران اقتصادی اصلاح طلب به دفاع از دولت بر آمدند.

در همین حال باید گفت پرداخت یارانه ها چندین سال از سوی دولت گذشته صورت گرفت که هیچ گاه دولت گذشته برای این پرداخت شکایتی نداشت.

در دوره های گذشته نیز رسانه های زنجیره ای بارها به این موضوع پرداخته بودند که یارانه ها حق مردم در کشور است تا جایی که برای تبلیغات بسیاری از کاندیداهای مطلوب خود از این موضوع استفاده می کردند.

این رسانه ها یکی از شعار های کروبی قبل از فتنه ۸۸ را پرداخت یارانه معرفی کردند و با مانور دادن بر روی این شعار سعی در جمع آوری آرا برای وی داشتند.

از طرف دیگر هاشمی رفسنجانی نیز در سال ۸۴ وعده پرداخت یارانه را به مردم داده بود.

باید دید مسیر دولت به چه شکلی است که پرداخت یارانه ها از منابع مشخص را شب مصیبت عظما و عذاب الیم می دانند.

حذف برخی از دریافت کنندگان یارانه طی ماه های اخیر نشان می دهد که دولت برای ادامه روند پرداخت یارانه ها که توسط مجلس تصویب شد برنامه ای ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir