امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
تاریخ انتشار:۳۱/ ۰۶/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ورزشی
همه ملاقات‌های نفت و استقلال؛

استقلال و نفت دوشنبه برای یازدهمین مرتبه در ادوار لیگ برتر، برابر یکدیگر قرار می‌گیرند تا بازی عقب افتاده‌شان از هفته پنجم لیگ ۱۵ را برگزار کنند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر، به نقل از گروه ورزشی مشرق نیوز -نفت خسته و کم روحیه بعد از شکست برابر الاهلی امارات و حذف از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان کار سختی را برابر استقلال مظلومی خواهد داشت.

1232562_596

هر چند که آبی‌ها در ۳ بازی اخیر خود برابر نفتی‌ها رنگ «امتیاز» را ندیده‌اند.

* مظلومی و نفت دوباره به هم رسیدند

استقلال که می‌داند با شکست دادن نفت به صدر جدول خواهد رسید؛ بعد از اینکه بازی رفت دو تیم در لیگ هم با تساوی بدون گل (یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۹) خاتمه پیدا کرد، نفت را در بازی برگشت (جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۸۹) ۳ بر یک برد تا اولین پیروزی را به نام خود رقم بزند. ۴ سال و ۷ ماه و یک روز قبل وحید طالب‌لو مرد شماره یک آبی‌ها بود و سید صالحی (۲۰ و ۷۴) و برهانی (۷۴) گلزنان استقلال. آن روز نفت هم با پریرا برزیلی (۳۸) به گل رسید اما در نهایت شاگردان حسین فرکی شکست خوردند.

استقلال با پرویز مظلومی در دو بازی رفت و برگشت لیگ یازدهم نفت را ۲ بر صفر و ۳ بر صفر برد تا تعداد پیروزی‌های پرویز سوبله چوبله برابر این تیم به عدد ۳ برسد. گرفتن ۱۰ امتیاز طی ۴ بازی از نفت برای سرمربی آبی‌ها عملکرد بدی نبود.

* ۴ امتیازی که ژنرال از منصور گرفت

استقلال در لیگ دوازدهم قهرمان شد. تیم امیرقلعه‌نویی ابتدا در ایستگاه ۱۳ مسابقات با گل‌های ساموئل (۲۳) و برهانی (۵۲) هم تک گل یعقوب کریمی (۱۶) را پاسخ گفت و هم ۳ امتیاز بازی را از تیم منصور ابراهیم زاده گرفت.

در بازی برگشت (هفته ۳۰) فرزاد حاتمی استقلال قلعه‌نویی را پیش انداخت (۱۵) اما رضا نوروزی (۶۲) نتیجه را به تساوی کشاند تا امیر آبی‌ها در فصلی که تیمش قهرمان شد از نفت مجموعا ۴ امتیاز بگیرد.

* طلسم شوت وریا

به گزارش مشرق، در لیگ سیزدهم یک شوت تماشایی از فاصله ۴۰ متری استقلالی‌ها را طلسم کرد. آبی‌ها در ایستگاه سیزدهم مسابقات با گل دقیقه ۶۵ فرهاد مجیدی از تیم گل محمدی جلو افتاده بودند که شوت سرکش وریا غفوری (۸۹) نتیجه را برابر کرد.

در بازی برگشت اوضاع بدتر شد. پنجشنبه ۷ فروردین ماه ۱۳۹۳ این بار گل دقیقه ۹۱ رضا نوروزی سبب شد تا نفت برای اولین بار استقلال را در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران شکست دهد.

* هت تریک شکست

در لیگ چهاردهم برتری نفت بر استقلال امیرقلعه‌نویی ادامه پیدا کرد. البته این مرتبه سرمربی حریف علیرضا منصوریان استقلالی بود.

نفت در ایستگاه هشتم مسابقات با گل‌های دقایق یک و ۸۷ وحید امیری و امیرارسلان مطهری که اتفاقا این دومی هم استقلالی است، آبی‌ها را مات کرد.

در بازی برگشت هم (پنجنشبه ۲۱ اسفندماه۱۳۹۳) این ضربه دقیقه ۸۱ پادوانی بود که سند شکست آبی‌ها را در سومین دیدار پی در پی برابر نفت به امضا رساند.

هت تریک استقلال در شکست و ثبت ۳ باخت پی در پی مقابل نفت یک نکته است و طلسمی که از بازی شنبه ۲۷ مهرماه سال ۱۳۹۲ گریبان آبی‌ها را گرفته نکته‌ای دیگر.

وریا غفوری دقیقا یک سال و ۱۱ ماه قبل با شوت سرکش خود پیروزی را در دقیقه ۸۹ دیدار نفت و استقلال از آبی‌ها گرفت.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir