امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
تاریخ انتشار:۲۷/ ۰۳/ ۱۳۹۴

فرماندار رضوانشهر گفت: ارتقای کشاورزی راه رسیدن به خودکفایی کشور در این بخش است.

به گزارش رضوان خبر ، حمیدرضا امام‌پناهی  امروز در جلسه جهاد کشاورزی این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره جهادگران دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: همه ما مدیون سنگرسازان بی‌سنگر دوران دفاع مقدس هستیم.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی در راستای خدمت به جامعه و مردمان پرتلاش روستایی در حال فعالیت است، افزود: در سایه تدابیر مقام معظم رهبری و برنامه‌ای که دولت در پیش دارد جهاد کشاورزی می‌تواند خدمت بیشتری به جامعه روستایی ارائه دهد.

امام‌پناهی با اشاره به اینکه همه ما مدیون ایثار رزمندگان جهاد در دوران دفاع مقدس هستیم، تصریح کرد: رزمندگان جهاد در دوران دفاع مقدس در خط مقدم بودند و برای رزمندگان سنگر ساختند تا بتوانند از کشورمان دفاع کنند و همه ما مدیون جهادگران هستیم.

وی با بیان اینکه نگاه نظام و دولت برای توسعه کشور از بین بردن مشکل بیکاری و آبادانی روستاهاست، ادامه داد: برای رسیدن به خودکفایی و خود اتکایی ارتقای سطح کشاورزی مهم است.

فرماندار رضوانشهر با اشاره به اینکه ارتقای سطح کشاورزی یکی از راهکارهای موثر و مهم در مقابل تحریم ظالمانه دشمن است، افزود: حضرت امام (ره) با نگاه دوراندیش خود فرمودند ما می‌توانیم کشور خود را بسازیم.

امام جمعه رضوانشهر نیز در نشست مذکور با قدردانی از کشاورزان پرتلاش، اظهار کرد: حمایت مسئولان از کشاورزان موجب روحیه مضاعف در امر کشاورزی می‌شود.

حجت‌الاسلام هادی حبیبی با بیان اینکه اهمیت غذا در جامعه امری ضروری و مهم است، تصریح کرد: همه قدردان کشاورزان پرتلاش هستیم که در گرما و سرمای طاقت‌فرسا در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: به برکت نظام اسلامی و ولایت در کشور امنیت حاکم است و اگر در کشوری امنیت برقرار نباشد کشاورزان نمی‌توانستند به کشاورزی خود بپردازند و با مدیریت در ظرفیت‌های بالای کشاورزی می‌توان جوانانی که از بیکاری رنج می‌برند را مشغول به‌کار کرد.

معاون بهبود تولیدات دام و طیور جهاد کشاورزی گیلان نیز در نشست مذکور با اشاره به نقش مهم کشاورزان اظهار کرد: امنیت غذایی از مهم‌ترین فاکتورهای بشر در جامعه تلقی می‌شود. 

ایرج بنیادی گفت: اگر کشوری بتواند از نظر غذایی به امنیت کاملی برسد حیات ادامه پیدا می‌کند و این وظیفه خطیر به‌عهده جهاد کشاورزی است که می‌تواند این عرصه را ارتقا دهد. 

وی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف کشاورزی به رشد خوبی رسیده‌ایم تصریح کرد: با کمک تمام کشاورزان و تلاش‌گران در همه زمینه‌ها کشاورزی رشد خوبی صورت گرفته است.

این مسئول تجلیل از کشاورزان نمونه را برای بهبود امنیت غذای در کشور مهم دانست و خاطرنشان کرد: ایران در ۱۰ محصول باغی و تولیدات دامی جزو ۱۰ کشور جهان است و به لحاظ جغرافیایی شرایطی دارد که می‌توان از تکنولوژی‌های مناسب استفاده کرد و میزان تولیدات را افزایش داد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir