امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
تاریخ انتشار:۳۱/ ۰۶/ ۱۳۹۴
دسته خبری: اجتماعی, ایران و جهان
حوزه رادیو و تلویزیون

مدیر شبکه یک سیما شب گذشته با حضور در پشت صحنه مسابقه دستپخت، از مراحل ساخت و تولید این برنامه دیدن کرد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، در این بازدید که فضل الله شریعت پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه، محمد احسانی را همراهی می کرد، تهیه کننده و کارگردان این مسابقه ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون مراحل پیش تولید و ساخت دکور، درخصوص نحوه انتخاب شرکت کنندگان، ترکیب هیات داوران، مراحل سخت و دشوار مسابقه آشپزی سرآشپزان و تدوین کار نکاتی را بیان کردند.

13940620000058_PhotoA

در حاشیه این بازدید مدیر شبکه یک اظهار داشت: قالب مسابقه یکی از جذاب ترین قالب های تلویزیونی هم برای سیمای ایران و هم در تلویزیون های معروف جهان است که با اقبال زیادی مواجه می شود. شبکه یک به دلایل محتلف چند سالی بود که مسابقه بزرگی نداشته خوشبختانه در دوره جدید و با توجه به سیاست هایی که از طرف ریاست سازمان و معاونت سیما ابلاغ شده است، شبکه ها یکی از قالب هایی را که دنبال می کنند، قالب مسابقه است و ما هم در شبکه یک مسابقه نسبتا بزرگی که از تولیدات گروه اجتماعی شبکه هست را در دستور کار قرار دادیم.

محمد احسانی افزود: یکی از خصوصیات قالب مسابقه دستپخت این است که عموما خانواده ها به شکل جمعی می توانند مخاطب آن باشند و با آن ارتباط برقرار کنند. در این مسابقه هم سعی شده علاوه بر اینکه رقابت جذاب و سالمی بین شرکت کنندگان اتفاق بیافتد، برخی از آموزش هایی که مربوط به صرفه جویی در مصرف هست را به صورت ضمنی ترویج می کند.

وی درباره وجه تمایز مسابقه دستپخت با سایر مسابقه هایی که در شبکه های دیگر پخش شده یا می شود هم گفت: شرکت کنندگان این مسابقه، آشپزان و سرآشپزان درجه یک کشور هستندکه با یکدیگر رقابت می کنند و درکنار این افراد، داوران حرفه ای ایرانی و خارجی بر روند اجرای مسابقه نظارت می کنند. در فازهای اولیه اگر این مسابقه با اقبال عمومی مواجه شود بنا داریم که گستره مسابقه دستپخت را در سطح کشور برگزار می کنیم.

مدیر شبکه یک در پایان تصریح کرد: امیدواریم که این مسابقه که بعنوان یک قالبی که بعد از چند سال به شبکه یک وارد شده است، مورد توجه بینندگان این شبکه قرار بگیرد.

مسابقه دستپخت کاری از گروه اجتماعی شبکه یک است که روز عید قربان با پخش اولین قسمت رونمایی می شود. براساس برنامه ریزی های انجام شده این مسابقه روزهای فرد و به مدت یک ساعت به روی آنتن خواهد رفت. دستپخت نخستین مسابقه بین المللی در رسانه ملی است که با هدف برگزاری رقابت آشپزی بین سرآشپزان حرفه ای انجام می شود. شرکت کنندگان در این مسابقه توسط گروه کارشناسان برنامه انتخاب و پس از گزینش شفاهی و عملی، مجوز حضور در مسابقه را دریافت می کنند. در هر مسابقه هم سه نفر به عنوان داور حضور دارند که همگی فارغ التحصیل مدارس آشپزی بین المللی و اروپایی هستند. پخش گزارش های مستند از شرکت کنندگان در محل کار یا زندگی آنها وگفتگوی انفرادی و گروهی با داوران از بخش های دیگر مسابقه ستپخت است. عوامل مسابقه دستپخت عبارتند از: شاهرخ امیرمعزی: تهیه کننده، سید وحید حسینی: کارگردان، فرشید رسولی: مدیر تصویربرداری، کیانوش خسروی: نورپرداز، ناصر انتظاری: مدیر صدابرداری، محمد حسن زاده: تدوین، هومن اشکبوس: طراح دکور و کینوش ایزدی: طراح صحنه و لباس.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir