امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
تاریخ انتشار:۰۵/ ۰۷/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان
در گفتگو با مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل؛

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: فاجعه منا نشاندهنده بی کفایتی رژیم آل سعود است.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین شیخ الاسلام در گفتگو با صبح توس، ضمن ابراز همدردی با بازماندگان و خانواده های کشته شدگان سرزمین منا اظهار داشت: نام عربستان و خاندان آل سعود با کشتار، خشونت، بی کفایتی و سوء مدیریت گره خورده است و به دلیل شاهنشاهی بودن این رژیم، هیچ یک از شاهزادگان عربستانی، نسبت به این فجایع پاسخگو نیستند.

image398417

وی ادامه داد: متاسفانه مدیریت حج در دست شاهزادگانی قرار دارد که برای حفظ جایگاه خود دست هر جنایات هولناکی می زنند و حمله به یمن و به وجودآوردن داعش که بلای جان کشرهای اسلامی شده است، نتیجه جنگ قدرت در میان شاهزادگان سعودی است.

وی افزود: برگزاری و مدیریت حج به اندازه ای مهم است که عربستان سعودی باید تمام توان خود را برای برگزاری هرچه باشکوه آن به کار گیرد، اما متاسفانه به دلیل تفرقه و عدم هماهنگی میان نیروهای وابسته به شاهزادگان سعودی، شاهد اتفاقات فاجعه آمیزی همچون حادثه سقوط جرثقیل و حادثه سرزمین منا هستیم.

در حادثه قبل، باد و طوفان را بهانه کردند، این بار چه چیزی را می خواهند بهانه کنند؟

شیخ الاسلام با اشاره به سوء مدیریت خاندان آل سعود در برگزاری و اداره حرمین شریف تصریح کرد: در حادثه سقوط چرثقیل، خاندان آل سعود باد و طوفان را بهانه کردند، این بار می خواهند چه چیزی را بهانه و از زیر بار مسئولیت این فاجعه شانه خالی کنند.

وی یادآور شد: باتوجه به تراکم جمعیت، مسدود کردن مسیر حرکت حجاج در سرزمین منا، یک حماقت بوده و جهان اسلام باید خود به فکر اداره حرمین باشند؛ زیرا مکه مکرمه، آبروی جهان اسلام است.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل تاکید کرد: امت، علما، اندیشمندان و مسئولان کشورهای اسلامی باید برای اداره حرمین شریف چاره اندیشی کنند.

شیخ الاسلام در پایان با اشاره به سفر وزیر امورخارجه به آمریکا خاطرنشان کرد: همزمانی حضور وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی در آمریکا، فرصت بسیار خوبی برای مذاکره پیرامون این موضوع و چاره اندیشی کشورهای اسلامی برای اداره حرمین شریف است.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir