امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۰۶/ ۰۷/ ۱۳۹۴
امام جمعه بخش پره سر:

امام جمعه بخش پره سر اظهار نمود: شهدا هم به مانند پیامبران، ائمه اطهار و علما دارای مقام شفاعت هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر ،  حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد امام جمعه بخش پره سر در مراسم یادواره ۱۱ شهید والامقام روستای خیمه سر، شفارود و شادکوه که در مسجد سید شفیع شفارود برگزار شد اظهار نمود: راه شهداء همان راه انبیاء و ائمه و  اوصیاء می باشد و شهدا دارای مقام شفاعت و شفیع مومنان در روز قیامت خواهند بود.

وی با طرح این سوال که چگونه می توان از شهیدان شفاعت گرفت اظهار نمود: راه گرفتن شفاعت از شهیدان همان ادامه دادن راه آنهاست .

وی در همین زمینه ادامه داد: اگر بخواهیم راه شهیدان را ادامه بدهیم باید تذهیب نفس داشته و حب دنیا را که ریشه تمامی گناهان و فسادهاست از دل خود بیرون برانیم.

وی مصادیق حب دنیا را جمع آوری ثروت، سیاسی بازی و … دانست و اظهار نمود: شهداء زنده هستند و نظاره گر اعمال ما می باشند.

وی بر برگزاری هرچه بیشتر این نوع مجالس و یادواره ها تاکید نمود و افزود: نباید اینگونه مجالس را نادیده گرفت و با یاد و نام شهدا می توان انقلاب اسلامی را هرچه بیشتر بیمه نمود.

وی با اشاره به جمله حضرت امام (ره) که فرمودند: چه در جنگ پیروز شویم و چه شکست بخوریم مهم انجام تکلیف است، اظهار نمود: اگر فرهنگ شهدات در جامعه ای نهادینه شود مردم آن جامعه برای همیشه از خطرات در امان خواهند بود و دارای اقتدار می باشند.

گفتنی است پس از سخنرانی ، ذاکر اهل بیت (ع) به نوحه سرایی پرداخت و حاضران با سینه زنی و عزاداری یاد و نام شهدا را گرامی داشتند.

انتهای پیام/

17

18

19

20

21

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir