امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۲۸/ ۰۳/ ۱۳۹۴
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر
امام جمعه رضوانشهر:

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به اینکه دشمن بصورت تمام وقت برای دور کردن نونهالان و قشر جوان از مساجد و امور دینی تلاش می کند، گفت: هیئت های امنای مساجد از فرصت ماه مبارک رمضان باید با جدیت برای نوجوانان و جوانان برنامه های فرهنگی جذاب در دستور کار قرار دهند.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به اینکه دشمن بصورت تمام وقت برای دور کردن نونهالان و قشر جوان از مساجد و امور دینی تلاش می کند، گفت: هیئت های امنای مساجد از فرصت ماه مبارک رمضان باید با جدیت برای نوجوانان و جوانان برنامه های فرهنگی جذاب در دستور کار قرار دهند.

 به گزارش رضوان خبر ، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی  در جمع هیئت های امنای مساجد رضوانشهر که بمناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برگزار شد، افزود: با توجه به شرایط کنونی نباید از امکانات و ظرفیت های مساجد غافل باشیم بلکه باید با برنامه ریزی و همگرایی لازم با دیگر ارکان مسجد از فرصت ها کمال بهره را برای جذب و آگاهی قشر جوان در مسجد داشته باشیم.

وی اضافه کرد: مهمترین سفرهای معنوی در دین مبین اسلام از مساجد آغاز شده که در قرآن کریم نیز این موضوع بسیار مورد تاکید و اشاره قرار گرفته است .

رییس شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر بیان کرد: مساجد از مکان های بسیار مقدس و تاثیرگذار در تعالی روح انسان ها محسوب می شود که برگزاری نمازهای جماعت از اولویت اولیه در آن محسوب می شود و هیئت های امنا باید نسبت به برپایی این امر مهم اهتمام لازم را بعمل آورند.

حجت الاسلام حبیبی گفت: مسجد مکان عبادت است و شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) نیز بخاطر برپایی نماز بوده که رهروان و دوستداران امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) باید در گام اول نماز را برپا دارند و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت در این خصوص است.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان ماه خداست که با حضور در خانه الهی باید نسبت به احیای مهمترین رکن دین که همان نماز است تلاش نماییم.

رییس اداره تبلیغات اسلامی رضوانشهر نیز در این جلسه گفت: بهره گیری از فرصت ماه مبارک رمضان جهت ارتقای دانش دینی جوانان و نوجوانان با ایجاد امکانات متنوع فرهنگی و دینی بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام نادر یوسفی مطلق افزود: انتشار اخبار دینی در زمینه های ترویج فرهنگ علوم قرآنی و اهل بیت (ع) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی برای این مهم بشمار می رود .

رئیس  اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مستقر در رضوانشهر نیز در این نشست از برگزاری جشنواره فرهنگی استقبال از ماه رمضان در این شهرستان خبر داد .

منصور هادی پور گفت: جشنواره پخت انواع شیرینی و نان محلی بمنظور استقبال از ماه مبارک رمضان با حضور مردم در این شهرستان برگزار می شود که اطلاع رسانی لازم در این راستا انجام گرفته است.

انتهای پیام /

منبع : ایرنا

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir