امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۰۸/ ۰۷/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان

جریان رسانه ای وابسته به آقای هاشمی رفسنجانی با توسل به سندسازی ناشیانه تلاش دارد چنین القا کند که وی در میان فضلا و روحانیون قم پایگاه اجتماعی داشته تا جایی که “فضلا و مدرسین حوزه علمیه قم” برای درخواست آزادی محکوم امنیتی یعنی مهدی هاشمی، اقدام به نامه نگاری به مراجع تقلید نموده اند.

به گزارش رضوان خبر به نقل از قم فردا ، پس از سفر غیر رسمی آیت الله هاشمی رفسنجانی به قم که در روز عید سعید قربان انجام گرفت، پایگاه اطلاع رسانی وابسته به دفتر وی  تلاش کرد تا وانمود کند علیرغم اینکه سفر مذکور غیررسمی و بدون اطلاع قبلی بوده است، مردم قم استقبال گسترده ای از وی داشته اند. اما حتی همان دو تصویر بسته از حضور آقای هاشمی در حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها) در سایت مذکور چنین ادعایی را اثبات نمی کرد.

 به دنبال این موضوع طی روزهای اخیر جریان رسانه ای وابسته به دفتر آقای هاشمی که در شبکه های اجتماعی نیز حضور فعالی دارد، با انتشار نامه ای تلاش کرد چنین وانمود کند که طلاب و روحانیون قم حمایت گسترده ای از وی دارند و حتی در نامه ای به مراجع تقلید درخواست آزادی محکوم امنیتی و اقتصادی یعنی مهدی هاشمی رفسنجانی را نموده اند.

کانال وابسته به آقای هاشمی رفسنجانی که اخیراً در شبکه اجتماعی تلگرام راه اندازی شده است، تصویر نامه ای خطاب به مراجع تقلید  را منتشر نموده که ذیل آن امضای سی نفر دیده می شود و ادعا شده از فضلا و مدرسین حوزه علمیه قم می باشند.

560a57acbd3b3

 فارغ از این که برخی از این امضاها اصولا فاقد نام می باشند، سایر آنها نیز افراد ناشناخته ای هستند که حتی در صورت واقعی بودن اسامی آنها پایگاه اجتماعی چندانی برای آقای هاشمی محسوب نمی شوند.

البته شاید تنظیم کنندگان نامه خود می دانستند که با وجود اسناد و مدارک بسیار فراوان برای محکومیت این مجرم امنیتی، قطعا مراجع معظم تقلید در این مسئله دخالتی نخواهند کرد اما این جریان با کمال وقاحت در متن نامه مذکور مدعی شده است اهل قانون و حقوقدانان طراز اول پس از دیدن پرونده مهدی هاشمی گفته اند: چیزی در پرونده موجود نیست و جرمی اتفاق نیفتاده است!

از دیگر نکات جالب این سندسازی برای القای داشتن محبوبیت و پایگاه اجتماعی آقای هاشمی در قم این است که نامه مذکور که دارای اشتباه است.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir