امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۰۹/ ۰۷/ ۱۳۹۴
امام جمعه رضوانشهر:

امام جمعه رضوانشهر اظهار نمود: شهدای دفاع مقدس تنها با خدا معامله نمودند و تجارت آنها ایمان به خدا و جهاد در راه خدا بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، حجت الاسلام حبیبی امام جمعه رضوانشهردیشب  در یادواره ۱۰ شهید والامقام روستاهای بیگزادمحله و ارده رودکنار که در مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) برگزار شد با اشاره به اینکه شهدا بدنبال سود بودند اظهار نمود: سودی را که نصیب شهدا شد سود اخروی بود نه سود دنیوی.
وی به اخلاص شهداء اشاره نمود و تصریح کرد: شهدا آنقدر اخلاص داشتند تا آنجا که جانبازی که درصد جانبازی اش زیاد بود در کنار خانواده خود زندگی می کرد ولی اعضای خانواده وی نمی دانستند که او جانباز است!
وی با اشاره به آیه ۹ به بعد سوره صف اظهار نمود: تجارت شهداء یکی ایمان به خدا و دیگری جهاد در راه خدا بوده است.
وی در همین زمینه ادامه داد: نمونه آن شهید صیاد شیرازی بود که علیرغم جوان بودن فرمانده موفقی شد که عامل اصلی آن همین دو ویژگی بوده است.
حجت الاسلام حبیبی با بیا اینکه شهدا عاشق خدا هستند افزود: آنها کسانی هستند که با خدای خود معامله نمودند و دنبال اجر و مزد دنیوی نبودند.
امام جمعه رضوانشهر به ولایت پذیری محض از سوی شهدا اشاره نمود و اظهار کرد: در ۵۰ هزار وصیتنامه که بررسی شد بالغ بر ۸۰ هزا بار از کلمه ولایت و تبعیت از آن اشاره شده است.
حجت الاسلام حبیبی رمز شرمنده نشدن در مقابل شهدا را همدل و همراه بودن با امام زمان و ولایت فقیه دانست و اظهار نمود: اگر بخواهیم راه شهدا را ادامه بدهیم همان تبعیت از امام زمان و در عصر غیبت ولایت فقیه می باشد و گام نهادن در این راه است.
وی با اشاره به اینکه شهدای ما جانشان را دادند تا استقلال فرهنگی داشته باشیم اظهار نمود: متاسفانه این روند بدحجابی که در جامعه اسلامی ما در حال افزایش است ناشی از بی غیرتی دینی است و با اصل و مرام شهدا که همان استقلال فرهنگی و دینی است در تضاد کامل می باشد.
وی در خاتمه بر زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا تاکید نمود و گفت: اگر بخواهیم که فرهنگ شهادت طلبی و مرگ در راه خدا را زنده نگه داریم باید طبق وصیتنامه های شهدا عمل کنیم که همان اطاعت از رهبری و دوری جستن از گناهان است.
گفتنی است پس از آن ذاکر اهل بیت (ع) در یاد و نام شهدا و همنچنین در سوگ حجاج کشته شده در منا به نوحه سرایی پرداخت و حاضران عزاداری نمودند.
انتهای پیام/
11
12
13

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir