امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۱۱/ ۰۷/ ۱۳۹۴
دسته خبری: اجتماعی, ایران و جهان

عمق فاجعه منا به حدی است که تمام توجه جهان به این قضایا جلب شده است و نگاه ها به کشتار مسلمانان در دیگر نقاط جهان کمرنگ شده است و از وجود آسیب خبری که ممکن است در این قضیه به وجود بیاید قبلا طی یک خبر تحلیلی مورد بررسی قرار داده بودیم.

به گزارش رضوان خبر به نقل از  ۸دی، با گذشت یک هفته از حادثه منا همچنان آمار تکمیلی از شمار جان باختگان و آسیب دیدگان منتشر نشده است.

عمق این فاجعه به حدی است که تمام توجه جهان به این قضایا جلب شده است و نگاه ها به کشتار مسلمانان در دیگر نقاط جهان کمرنگ شده است و البته از وجود آسیب خبری که ممکن است در این قضیه به وجود بیاید قبلا طی یک خبر تحلیلی مورد بررسی قرار داده بودیم.

اکنون فلسطین اشغالی در مدت یک هفته مورد هجوم و درگیری های بیشماری قرار گرفته شده است.

بر اساس برخی گزارشات معدود منتشر شده درگیری‌های گسترده‌ای میان جوانان فلسطینی و نظامیان رژیم صهیونیستی در شهر «الخلیل» واقع در کرانه باختری رخ داده و بسیاری از دانش‌آموزان مدارس الخلیل بعد از استنشاق گازهای اشک‌آور و سمی دچار حالت خفگی شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «فلسطین الیوم»، نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز ۱۸ نفر را در نقاط مختلف قدس اشغالی و طی دو هفته ۱۷۴ فلسطینی را به اتهام پرتاب سنگ بازداشت کرده است.

شهرک‌نشینان صهیونیست نیز صبح امروز بار دیگر با حمایت نظامی گسترده به هتک حرمت مسجدالاقصی پرداختند.

در حالی این اتفاقات روی می دهد که بسیار تعداد معدودی از خبرگزاری های داخلی و خارجی به آن می پردازند.

758689

Untitled-2

همچنین جنایات گروهک تروریستی داعش در منطقه هم این روزها مورد توجه کمتری است، جنایتکارانی که حتی به آثار باستانی و فرهنگی سوریه و عراق هم رحم نمی کنند.

با تمام این تفاسیر کاملا مشخص است و برای چندمین بار متوالی تاکید میکنیم که فاجعه منا یک سناریوی از پیش تعیین شده برای کم کردن توجه رسانه ها به قضایای دیگر است.

حتی در شبکه های اجتماعی و در میان برخی مردم، چنان شرایطی فراهم شده است که اکنون در حال انحراف تنفرها از رژیم اشغالگر قدس به سمت آل سعود میباشد؛ به طوریکه عربستان سعودی در شرایط فعلی بالاتر از اسرائیل قرار گرفته و به عنوان جنایتکارترین حکومت فعلی جهان شناخته می شود.

شاید که تئوریسین های مخفی سیاست خارجه آمریکا با بهانه های گوناگون قصد ایجاد انحراف خبری جهان را از فلسطین، سوریه، عراق، یمن و افغانستان به سمت عربستان دارد که ظهر دیروز رهبر معظم انقلاب بسیار هوشمندانه و با ظرافت و درایت به نحوی خواهان پیگیری مقامات سعودی و عدم موذیگری دولت عربستان شد که در کلامی قاطع، آل سعود را مجاب به واکنش مفید در فاجعه منا کردند.

در واقع می توان اینگونه توصیف کرد که در حال حاضر آل سعود سپر بلای جنایات اسرائیل در جهان شده است.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir