امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۰۹/ ۰۷/ ۱۳۹۴
دسته خبری: گیلان
رئیس مجمع عالی بسیج گیلان:

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با تاکید بر پیگیری جدی دستگاه دیپلماسی در مورد جان‌باختگان و مجروحان فاجعه منا، گفت: وضعیت موجود نشان می‌دهد نقاط ضعف جدی در دستگاه دیپلماسی کشور وجود دارد.

به گزارش رضوان خبر به نقل از  دیارباران، سردار نظرعلی علیزاده صبح امروز در جمع نخبگان گیلان با ابراز همدردی با خانواده جان‌باختگان حوادث مکه و منا خطاب به رژیم آل‌سعود و آمریکا اظهار کرد: اینکه تصور کنید مسلمانان پذیرفتند حوادث رخ داده اتفاقی بوده، نشان دهنده شناخت نادرست از ایران و اسلام ناب محمدی (ص) است.

وی اسلام آل‌سعود را اسلام آمریکایی دانست و افزود: سوء مدیریت تنها یک بخش از اتفاق‌های اخیر در عربستان است.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان تصریح کرد: تمام مسببان جنایت ضد بشری منا بدانند گور خود را کندند و حاکمان بی‌کفایت عربستان مسئول کشته شدن هزاران نفر از حجاج بی‌گناه و مظلوم هستند.

علیزاده، آل‌سعود را نطفه شومی خواند که توسط آمریکا ایجاد و مدیریت می‌شود و گفت: استکبار بداند با نقشه‌های مذکور نمی‌تواند بین امت اسلام تفرقه و نفاق ایجاد کند.

وی خواستار پیگیری جدی و قاطع بیشتری در مورد حوادث مکه و منا شد و بیان کرد: آنها که مدعی دیپلماسی فعال هستند بدانند توان‌شان باید در پیگیری این حادثه خود را نشان دهد و این‌گونه نباشد وزیر ایران منتظر صدور ویزا برای ورود به عربستان باشد.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با تاکید بر پیگیری جدی دستگاه دیپلماسی در مورد جان‌باختگان و مجروحان فاجعه منا، اظهار کرد: وضعیت موجود نشان می‌دهد نقاط ضعف جدی در دستگاه دیپلماسی کشور وجود دارد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir