امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
تاریخ انتشار:۱۵/ ۰۷/ ۱۳۹۴

امام جمعه رضوانشهر با انتقاد از مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: ایام محرم ایام تبلیغی است و مدیریت تبلیغات فرهنگی شهرستان با اداره تبلیغات اسلامی می باشد که در این خصوص اولویت ها رعایت نشده لذا می طلبد که هر چه سریع تر وضعیت رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشخص شود.

به گزارش رضوان خبر ، جلسه ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی شهرستان با محوریت دهه محرم الحرام با حضور فرماندار رضوانشهر، امام جمعه ، معاون فرماندار و دستگاههای فرهنگی و هیئت های مذهبی در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار رضوانشهر در این نشست ضمن عرض تسلیت فاجعه منا و ابراز همدردی با خانوده های آنان و همچنین از سپاه ناحیه رضوانشهر و کلیه مسئولین و دستگاههای فرهنگی شهرستان که در امر بازسازی واقعه غدیر خم در جهت آشنایی هرچه بیشتر نسل جوان جامعه با رویدادهای مهم مذهبی تقدیر و تشکر نمودند.

حمیدرضا امام پناهی با اشاره به درپیش بودن دهه محرم اظهار نمود: با توجه قومی و مذهبی بودن شهرستان مبلغین باید رعایت تمامی زمینه های لازم را داشته باشند که نقش تبلیغات اسلامی شهرستان در نظارت بر عملکرد مداحان و هیئات مذهبی مهم است.

وی افزود: پرداختن به فرهنگ ایثار و شهادت و واقعیات عاشورا باید مورد توجه مداحان باشد تا بتواند ارتباطی بین نسل فعلی و عاشورا برقرار کند.

امام پناهی گفت: هیئت های مذهبی و دسته های عزاداری باید تمام مسائل فرهنگی و شأن و منزلت سرور و سالار شهیدان  را رعایت نمایند تا انشاا… با مدیریت اداره تبلیغات اسلامی و همکاری همه عزاداران حسینی و مسئولین هیئت ها بدون هیچ گونه حاشیه ای مراسمات عزاداری در سطح شهرستان برگزار شود.

امام جمعه شهرستان رضوانشهر در آستانه دهه محرم با تأکید بر اینکه اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نظارت کامل بر ورود مبلغین داشته باشند گفت: گروههایی که بدون مجوز هستند از رود آنان به شهرستان جلوگیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین حبیبی بر برگزای جلسه توجیهی هیئات امناء تأکید نمودند و افزودند: امسال با توجه به فاجعه منا محرم حال و هوای دیگری دارد لذا باید به تبیین آن حادثه هم از سوی مبلغین و مداح هان اهل بیت پرداخته شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که جلوی نفوذ فرهنگی گرفته شود با انتقاد از مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: ایام محرم ایام تبلیغی است و مدیریت تبلیغات فرهنگی شهرستان با اداره تبلیغات اسلامی می باشد که در این خصوص اولویت ها رعایت نشده  لذا می طلبد که هر چه سریع تر وضعیت رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشخص شود.

امام جمعه رضوانشهر بر برافراشته شدن پرچم “هیهات من الذله”  توسط هیئت های مذهبی تأکید نمودند و افزود: محرم ، عاشورا، تاسوعا ، امام حسین  همه برای این است که ما به اخلاص برسیم و نیت ما برای خدا باشد در غیر این صورت به آن هدف اصلی نخواهیم رسید که نقش مسئولین هیئت ها خیلی مهم است.

ابراهیم چراغی معاون فرماندار رضوانشهر هم در این جلسه فاجعه منا را بی تدبیری و سوء مدیریت آل سعود دانسته و این فاجعه را به جامعه اسلامی و خانوداه های داغ دید تسلیت گفت و افزود: عزاداری های محرم و صفر در راستای زنده نگه داشتن واقعیت عاشورا بسیار مهم است لذا می طلبه که همه مسئولین، دستگاههای فرهنگی، امنیتی  و هیئت های مذهبی شهرستان پای کار باشند و مراقب برخی رفتارها که باعث خدشه دار شدن این واقعیت می شود بود.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir