امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۱۶/ ۰۷/ ۱۳۹۴

طبق آمار رسمی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر این شهرستان با دارا بودن ۱۴ کیوسک مطبوعاتی فعال پس از شهرستان رشت دومین شهرتان از نظر دارا بودن تعدد کیوسک های مطبوعاتی می باشد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، شهرستان رضوانشهر دارای تعداد زیادی کیوسک های مختلف با عنوان کیوسک های مطبوعاتی می باشد که تعدادی از آنان دارای مجوز بوده و تعدادی نیز خارج از حوزه ارشاد اسلامی بوده و در هر حال هر دو دسته بغیر از فعالیت های مطبوعاتی و رسانه ای و اطلاع رسانی به هر شغل صنفی دیگری مشغول به کار هستند که باید ارشاد اسلامی بر کیوسک های مطبوعاتی نظارت کاربردی نماید .

گویا در زمان مدیریت های قبلی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر  و علی الخصوص نبود مدیریت مستقل و با ثبات در شهرستان برای این اداره نظارت بر نحوه صدور پروانه ها و فعالیت کیوسک های مطبوعای کاری دشوار برای دست اندر کاران بوده  هر که راه خود پیش گرفته و حرفه خویش راه انداخته است .

طبق آمار رسمی ریاست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر این شهرستان با دارا بودن ۱۴ کیوسک مطبوعاتی فعال پس از شهرستان رشت دومین شهرتان از نظر دارا بودن تعدد کیوسک های مطبوعاتی می باشد که به نظر در عمل و واقعیت ظاهر این آمار واقعی نبوده و جای بررسی دارد .

بر فرض حال همین آمار ۱۴کیوسک مطبوعاتی که از سوی ریاست ارشاد اسلامی بعنوان مسئول صدور مجوزات اعلام گردیده در نظر بگیریم خدا رفتگان آقای خادمی را بیامرزد که یک تنه در مقابل ۱۳ کیسوک دیگر ایستاده و به شغل شریف روزنامه فروشی مشغول است  . حال در این میان سخن ریاست جدید این اداره که پس از چهار سال و اندی بی مدیریتی با پیگیری های مکرر همکاران و جامعه رسانه ای استان مدیری مستقل به خود دیده است که ابراز داشته اند کیوسک های مطبوعاتی به لحاظ گسترش فرهنگ مطالعه بسیار موثر و از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند ، جای بررسی و تحمل دارد که درست مجوزات فعالیت کیوسک هایی که به شغل های صنفی دلخواه اعم از سوپرمارکت های مجهز و کافی نت های کپی رایتی  و … در زمان مدیریت های قبلی صادر گردیده و یا در زمان سرپرستی برخی که دلسوز این شهرستان نبودند  . اما این جایی برای اینکه دیگر پس از آن بی سرو سامانی ها همچنان این سری از افراد بر سر حرفه خویش مانده و با نام و مجوز فرهنگ و هنر ضربه به فرهنگ و هنر و اطلاعات و آگاهی مردم این شهرستان با پشتیبانی دست اندرکاران ضربه بزنند .

آقایان مسئول و ریاست ارشاد اسلامی شهرستان حال این وظیفه بر عهده شماست که بر سر سخن خود ایستاده و عملی کنید و هر کس که در این راستا فعالیت نداشته و در این صنف شریف حرفه و سابقه فعالیتی ندارد را از این حوزه خارج داشته و عرصه را برای افراد فنی و وارد کار و سابقه دار آزاد سازید . این به لحاظ تخصصی قابل قبول نیست که عزیزانی که چندین سال تنها دارای مجوز مطبوعاتی بوده و اما فعالیتی نداشته اند جزو افراد سابقه دار و رسانه ای محسوب گردند .

انتهای پیام/

دیدگاه ها

یک پاسخ به “ارشاد اسلامی بر کیسوسک های مطبوعاتی نظارت کاربردی نماید”

  1. علی گفت:

    واقعا اکثر کیوسک های رضوانشهر و پره سر همه چیز دارن جز روزنامه

    (۰)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir