امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۲۲/ ۰۷/ ۱۳۹۴

سوالی که مطرح است آیا نوسازی مدارس شامل سرویس بهداشتی نمی شود؟

داریوش صبوری مقدم دهیار روستای کوهستان بالا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر گفت : با توجه به وظایف تعریف شده دهیاری، و با توجه به شروع فصل مدارس،دهیاری ها می توانند عملکرد موثر و ملموسی را در راستای تحقق این اهداف و وظایف ایفا کنند. به عنوان مثال آماده سازی معابر اعم از پاکسازی ، علف زنی حریم ، تمیز نمودن  علایم راهنمایی،خط کشی عابر پیاده ،نصب و یا رنگ آمیزی سرعت گیرها و موارد این چنینی که به تامین امنیت جانی دانش آموز در راستای رفت و آمد از منزل تا مدرسه و بلعکس کمک شایانی می کند.شاید یکی از مهم ترین این اقدامات  راه اندازی سرویس مدرسه می باشد.

 لذا این موارد و مشکلات فقط به  بیرون از محیط مدرسه بر می گردد که می تواند به دست مسئولین محلی برطرف شود اما متاسفانه یک دست صدا ندارد!؟

 چرا که دهیار بعنوان مثال در روستای کوهستان بالا، دوسالی است جهت آغاز به فعالیت تاکسی روستایی تمامی پیگیری ها و مکاتبات را از بخشداری-شهرداری و اتحادیه تاکسیرانی انجام داده ام اما متاسفانه بعد گذشت دو سال با وجودی که در روستا بیش از ۹ ایستگاه انتظار تاکسی احداث و آماده کردم و این همه هزینه نمودم،هنوزم که هنوزه جایگاه تاکسی داخل شهر برای روستای ما تعلق نگرفته!! و دانش آموزان هر روز مسیر دوکیلومتری رو پیاده می روند و می آیند! درد از این واضح تر!جهت پل هوایی مکاتبات محکمی انجام داده ایم ولی هنوزخبری نیست.دانش آموزان و اهالی از بزرگ راه با بسم الله بسم الله گفتن رد می شوند یعنی می دوند عرض جاده را.سال ۹۳ بیل بکویی درحال عبور از روستا، به عمد سرعت گیر جلوی مدرسه را تخریب کرد و برداشت.

بلافاصله گزارش آن را به بخشداری، کلانتری و پلیس راه با مشخصات  وسیله و اسم طرفاعلام کردیم، چی شد؟؟

وضع همان هست که هست. حمایت نیست!

مدرسه روستایی چند سال قبل نوسازی شد اما تجهیز نشد.سرویس بهداشتی اش نه نوسازی ونه ترمیم شد! اینجا سوالی که مطرح است آیا نوسازی مدارس شامل سرویس بهداشتی نمی شود؟

به ناچار سال ۹۳از شورای روستا مصوبه گرفتم جهت بازسازی چهارباب سرویس مدرسه روستایی و جایگاه دست شویی دانش آموزان که در کوتاه ترین زمان انجامش دادیم. مدرسه روستایی ما نه کامپوتر دارد نه پرینتر نه…. یعنی دانش آموز کلاس اول تا ششم نمی داند کامپیوتر یعنی چه….

فکر نکنم گفتن سایر مشکلات هم دردی را دوا کند.مشکل که حل نمی شود هیچ بدتر هم می شویم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir