امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
تاریخ انتشار:۲۷/ ۰۷/ ۱۳۹۴
فرماندار رضوانشهر:

امام پناهی: پدافند غیرعامل یکی از مؤلفه اساسی دفاع از کشور در برابر تهدیدات دشمنان بوده و یک امریست که همراه و مکمل همراه پدافند عامل است که تبدیل به نقطه قوت و اطمینان ملت و رهبری گردیده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، جلسه پدافند غیر عامل شهرستان با حضور حمیدرضا امام پناهی فرماندار رضوانشهر،  مرادی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان، معاون فرماندار و اعضای حاضر در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار رضوانشهر در این جلسه در جمع اعضای حاضر ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ، عاشورا را فرصت خوبی برای رسیدن به حقایق دین دانسته و افزودند: درس عاشورا، درس ایستادگی و استقاومت در راه خداست.

حمیدرضا امام پناهی با اشاره به اینکه چهارم تا دهم آبان ماه سالروز تشکیل پدافند غیر عامل می باشد گفت: دفاع جزی از هویت یک ملت است و هر ملتی که نتواند از خود دفاع کند زنده نیست و  هر ملتی هم که به فکر دفاع از خود نباشد و خود را آماده نکند نیز زنده نیست و  در مراودات بین المللی حرفی برای گفتن نخواهد داشت  لذا همه طرح های بزرگ ملی از لحاظ ارتباط با وضعیت دفاعی کشور و پدافند غیر عامل باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار نمود:  پدافند غیرعامل یکی از مؤلفه اساسی دفاع از کشور در برابر تهدیدات دشمنان بوده و یک امریست که همراه و مکمل همراه پدافند عامل است که تبدیل به نقطه قوت و اطمینان ملت و رهبری گردیده است.

امام پناهی گفت: ما در دوران هشت سال دفاع مقدس چند هزار شهید و بیش از نیم میلیون جانباز برای دفاع از آرمانهای انقلاب،حفظ ارزشها ،دین و این مرزو بوم داده ایم که امروز به برکت خون شهداء و ملت شریف و رهبری حکبمانه مقام معظم رهبری توانسته ایم درمقابل قدرت های بزرگ منطقه ایستاده گی کنیم.

فرماندار رضوانشهر در سخنان دیگری افزود: سیاست های کلی نظام و سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور پدافند غیرعامل را تعریف کرده و بر این اساس مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای که به افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسلیح مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن منجر می شود، پدافند غیر عامل است لذا تمام سیاست ها و برنامه های ما باید در این راستا باشد.

امام پناهی  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تاکید بر اهمیت دفاع سه وجهی یعنی بازدارندگی، آمادگی قدرت دفاعی و پدافند غیرعامل جهت ایجاد مصونیت افزود:  تمامی دستگاهها باید خودشان را در جایگاه پدافند غیر عامل قرار بدهند و  در این حوزه مدیران شهرستان و همه دستگاه های امدادی و خدماتی باید برنامه ریزی داشته باشند و بصورت ویژه به این موضوع بپردازند.

همچنین مرادای مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان  در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار و توانمند یهای ایشان در شهرستان گفت: پدافند غیرعامل مجموع اقداماتی است که قابل پیشگیرانه است که با انسجام کارگروهها در این حوزه  و فرهنگ سازی و آموزش عمومی در زمینه به کارگیری اصول و ضوابط پدافند غیرعامل در بخش دولتی و غیردولتی در سطوح مختلف آموزشی با اشرافیت کامل می توانیم برای همه نسل ها برنامه داشته  و آن آمادگی لازم را در شرایط سخت و بحران ها داشته باشیم لذا تمامی دستگاه ها باید بحث پدافند غیرعامل را در اولویت کار خود قرار دهند.

مرادی گفت: با توجه به اینکه دولت تدبیر و امید در  بحث خدمات روستایی خدمات ویژه ای داشته است  باید بتوانیم با تلاش و  برنامه ریزی خوب ، مدون و جامع پیش فرزندان و جوانان خودمان شرمنده بناشیم.

در ادامه هریک از اعضاء حاضر گزارشی از فعالیت های خود در حوزه پدافند غیر عامل ارائه نمودند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir