امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۰۷/ ۰۸/ ۱۳۹۴
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه رضوانشهر:

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه رضوانشهر گفت:امروزه کسانی هستند که در جامعه اسلامی با نام دین در صدد دین زدایی در جامعه هستند کسانی که دم از امام و خط امام می زنند اما مقابل میراث و مکتب امام می ایستند و در صدد تحریف راه ایشان می باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، حجت الاسلام و المسلمین بخشش مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه رضوانشهر در دوره ضمن خدمت فرهنگیان ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام محرم و شهادت حضرت امام حسین (ع) محرم و ایام عزاداری را فرصتی برای این مساله که چگونه حسینی زندگی کنیم و حسینی بمیریم دانست و اظهار نمود: این فرصتها تاکیدی است بر اینکه در راه امام حسین باشیم و حیات و ممات ما ، حیات و ممات امام حسین (ع) باشد.

وی با انتقاد از عدم درک کامل شخصیت بزرگ امام حسین (ع) تصریح نمود: متاسفانه ما گاهی تمام زندگی پربرکت ۵۷ ساله امام حسین (ع) را سانسور می کنیم و حضرتش را در یک نیم روز عاشورا خلاصه می کنیم و در اینصورت نمی توانیم درک و فهم و شناخت و تحلیل کاملی از ابوالاحرار امام حسین (ع) داشته باشیم.

وی در همین زمینه ادامه داد: درک و شناخت ما از امام حسین (ع) باید معطوف به تمام ۵۷ سال زندگی آن حضرت باشد و تحلیل و فهم، همه جانبه، متقن و کامل باشد.

حجت الاسلام بخشش با اشاره به ویژگی سیدالشهداء (ع) که همان معرفت و بصیرت ودشمن شناسی فوق العاده ایشان می باشد اظهار نمود: امام حسین (ع) در زمینه معرفت و بصیرت در همه عرصه ها به عنوان الگو و اسوه ای کامل راه را به همه ما نشان می دهد.

وی به وضعیت خواصی و نخبگان در هنگام قیام امام حسین (ع) اشاره نمود و گفت: در هنگام قیام سیدالشهداء (ع) بسیاری از خواص و نخبگان امام (ع) را از انقلاب باز می داشتند اما امام حسین (ع) با معرفت و بصیرت و دشمن شناسی، حضور فردی آلوده مثل یزید را در راس جامعه اسلامی به منزله وداع اسلام از جامعه و ازبین رفتن سنت پیغمبر (ص) دانست و در برابر آن ایستاد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه رضوانشهر با اشاره به روایتی از  سید الشهداء در خصوص قیامش اظهار نمود: منظور امام حسین (ع) این است که اگر قرار باشد فردی فاسد چون یزید بر جامعه اسلامی حکومت کند، من برای حفظ اسلام خون خود را می ریزم و اینگونه شد که امام خون خود را برای حفظ اسلام بصورت زیبا ریخت.

وی دشمن شناسی امام حسین (ع) را منحصر به فرد دانست و اظهار نمود: در آن زمان خیلی از مردم و خواص و نخبگان بخاطر ظاهر سازیهای معاویه و عوام فریبیهای او، وی را فردی متشرع و دلسوز می دانستند اما امام حسین (ع) به برکت دشمن شناسی و بصیرت خاص، معاویه و پسر ملعونش یزید را بزرگترین دشمن اسلام و سنت پیغمبر (ص) می دانستند و مستندات تاریخی نیز همین را تایید می کند.

وی با اشاره به بدعت های نابخردانه معاویه اظهار نمود: معاویه اولین کسی بود که خود را پادشاه نامید و گفت: هدف من اسلام نبوده و نیست و من برای پادشاهی و بدست آوردن حکومت جنگیدم.

حجت الاسلام بخشش مشکل بزرگ مردم شام را بی بصیرتی دانست و اظهار کرد: آنها دشمنی را که به نام دین و با عوام فریبی در میان آنها نفوذ کرده بود و ریشه های دین و سنت پیغمبر (ص) را می زد، تشخیص ندادند و متوجه دشمنی او نشدند و لذا معاویه و یزید با نام دین هر جنایتی را که خواستند انجام دادند.

وی برخی به اصطلاح دینداران امروز را دین زدای جامعه معرفی نمود و تصریح کرد: امروزه نیز کسانی هستند که در جامعه اسلامی با نام دین در صدد دین زدایی در جامعه هستند کسانی که دم از امام و خط امام می زنند اما مقابل میراث و مکتب امام  می ایستند و در صدد تحریف راه ایشان می باشند.

وی هنر بزرگ حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب را معرفت و بصیرت بر شمرد و گفت: آنها مانند جدشان سید الشهداء (ع) دارای معرفت، بصیرت و دشمن شناسی حسینی هستند و به همین دلیل تمام توطئه های دشمنان نقش برآب شده  است.

وی با اشاره به ویژگی حضرت امام خمینی در استکبارستیزی اظهار نمود: حضرت امام (ره) آمریکا را شیطان بزرگ و بزرگترین دشمن انقلاب معرفی کرده و رهبر معظم انقلاب نیز با تاسی از ایشان، آمریکا را مظهر بارز استکبار در جهان معرفی نموده اند اما عده ای برای رابطه با این دشمن غدار، قند در دلشان آب می شود.

حجت الاسلام بخشش استکبارستیزی و دشمن شناسی را از آموزه های قرآنی و دینی دانست و اظهار نمود: دین و مذهب ما اول برائت از طاغوت و استکبار است که همان جمله «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم » است و بعد توحید است که می گوییم « بسم الله الرحمن الرحیم».

وی در خاتمه بصیرت و درک و فهم و تحلیل درست از سوی عوام و خواص را بسیار مهم دانست و گفت: عده ای که فهم و درک و تحلیل درستی از دشمن ندارند ساده لوحانه می خواهند پای دشمن را به کشور باز کنند که رهبر بصیر و دشمن شناس و همچنین ملت حسینی اجازه این کار را نمی دهند.

انتهای پیام/

خبرنگار : محسن صیاد قنبری

03

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir