امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۰۷/ ۰۸/ ۱۳۹۴

رئیس اداره جهاد کشاورزی رضوانشهر: کاشت زعفران درجه یک در مناطق گوهستانی برای ایجاد درآمد های جانبی برای خانوارهای کشاورز و روستایی است.

مهندس ملا جعفری  رئیس اداره جهاد کشاورزی رضوانشهر در گفتگو با خبرنگار رضوان خبر  گفت : طرح کشت زعفران در شهرستان رضوانشهر از حدود سه سال گذشته آعاز شده و در طی این سه سال جهاد کشاورزی توانسته حدود ۶۰۰۰ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی رو به کشت پیاز زعفرات اختصاص دهد و در همین راستا در سال جاری حدود ۲۰۰۰ متر مربع به این سطوح اضافه شده و جمعی از کشاورزان به تولید و پرورش زعفران پرداخته اند.
مدیر جهاد کشاورزی در ادامه افزود: به طور میانگین انتظار میرود که در هر هکتار بر اساس نتایج ارسالی در سطح استان سه گیلو زعفران مرغوب برداشت شود و در همین راستا با توضیع پیاز زعفران به صورت رایگان در بین کشاورزان داوطلب و همچنین سایر حمایت های در خصوص تعمین مواد مورد نیاز توانستیم در امر توسعه زعفران فعالیت چشم گیری داشته باشیم.
با توجه به نتایج آزمایشگاهی زعفران استان گیلان از نظر کیفیت از نمونه های زعفران موجود در کشور به ویژه در استانهای خراسان در یک مزیت نسبی و کیفیت بالاتری برخوردار است و میتوان در آیند ه در امر پرورش زعفران در استان به عنوان یک شغل جانبی و ایجاد در آمدهای جانبی جایگاه ویژه ای رو به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/

خبرنگار : حسین سلیمی 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir