امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۱۱/ ۰۸/ ۱۳۹۴
دسته خبری: گیلان
استاندار گیلان مطرح کرد:

استاندار گیلان با حضور در مانور پدافند غیر عامل استان در ساختمان امداد و نجات هلال احمر گفت: متاسفانه با توجه به بارش نزولات آسمانی هنوز زیر ساخت های مناسب جهت بهره برداری از بارش های مکرر در استان وجود ندارد، استفاده مطلوب از این نعمت خدادادی نیازمند توجه ویژه مسئولین کشور می باشد .

به گزارش رضوان خبربه نقل از «لاهیجان»، محمد علی نجفی استاندار گیلان ضمن گرامیداشت  هفته پدافند غیر عامل  افزود: گیلان استانی سرسبز با طبعیتی زیبا و مردمانی مهمان نواز که همه داشته های خود را درطبق اخلاص تقدیم میهمان می کنند که خود  نشان دهنده گذشت و همدلی مردمان این سرزمین است.

وی افزود: متاسفانه با توجه به بارش نزولات آسمانی به دلیل نبود زیر ساخت ها و تجهیزات لازم همواره شاهد آسیب جدی در بخش های مهم زندگی در این استان هستند.

وی لزوم پیشرفت در بحث پدافند غیر عامل را استفاده از پیشنهادهات ، فرصت های علمی و نظرات نخبگان دانست و بیان داشت  با راه اندازی مراکز علمی کاربردی و آموزش صحیح و به روز علاقه مندان می توان پیشرفتهای مهمی در این زمینه کسب کنند .

دکتر محمد علی نجفی ضمن اشاره به غیرقابل استفاده بودن امکانات و تجهیزات بسیاری از دستگاههای اجرایی تصریح کرد: استان گیلان جزء استان های پر خطر می باشد و متاسفانه  هنوز امکانات به روز و لازم را جهت مقابله با بحران ندارد که امیدواریم با عنایت ویژه مسئولان کشوری  هر چه زودتر امکانات به استان اختصاص یابدتا بخشی از مشکلات مردم در درازمدت رفع گردد .

**حضور قوی و فعال هلال احمر در مناطق سیل زده استان قابل تقدیر است.

محمد علی نجفی در بخش دیگر از سخنان خود از حضور  شبانه روزی امدادگران هلال احمر در مناطق سیل زده قدردانی کرد و افزود: حضور جمعیت هلال احمردر زمان حوادث و بحران  گویای آمادگی این سازمان انسان دوست در زمان حوادث است.

وی افزود: امدادگران با تلاش شبانه روزی خود همواره باعث دلگرمی و آرامش خاطر مردم آسیب دیده می شوند و می توانند از رنج و آلام آنان بکاهند.

 در ادامه علیرضا خصوصی مدیر عامل هلال احمر گیلان ضمن قدردانی از توجه ویژه استاندار به امدادگران و نجاتگران هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر  جهت  گسترش مفاهیم پدافند غیر عامل در بین اعضای جوان و کارکنان در این هفته مانورها و آموزش های مختلفی در کلیه شهرستان ها برگزار میکند .

وی افزود: این مانورها با حضور مسئولین استانی و فرمانداران در شعب برگزار خواهد میشود که هدف از برگزاری آن تمرین آموخته ها و به کار گیری نکات مهم و کلیدی جهت کاهش اثرات مخرب در شرایط بحرانی می باشد .

در ادامه مرادی مدیر کل پدافند غیر عامل با بیان اینکه این هفته که با شعار مصون سازی کشور با همدلی دولت و ملت نامگذاری شد، خوشبختانه شاهد همدلی کامل ادارات و مردم در برگزاری کارگاه های آموزشی، مانورها، نشست های علمی جهت آموزش صحیح مفاهیم پدافند غیر عامل بودیم افزود: این انجمن به منظور جذب نخبگان و استفاده از نظرات آنان تشکیل می شود و همچنین در ادامه گزارشی ازروند فعالیت  کارگروه های مختلفی از جمله، آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی، شرکت نفت، سایبری، فرهنگی و آموزشی و کارگروه امداد و نجات تشکیل تیم های واکنش سریع در تمامی شهرستانها با کمک فرمانداران و روسای کارگروه های مختلف ارایه کرد .

در پایان مانوری با حضور دستگاه های مختلف اجرایی شامل شهرداری کلان شهر رشت ، آتش نشانی رشت ، راه و شهر سازی ، پلیس راه ، نیروی انتظامی ، اورژانس ، اداره آب ، برق ، گاز از معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان آغاز گردید.


۳۰۰۰

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir