امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۱۲/ ۰۸/ ۱۳۹۴
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر
شهردار رضوانشهر :

شهردار رضوانشهر با بیان اینکه مراسم ۱۳ آبان امسال همچون گذشته با شکوه برگزار خواهد شد، گفت: ۱۳ آبان نماد و تجلی استکبار ستیزی انقلاب اسلامی ایران است.

علی عسکر اسدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر با تاکید بر این که بزرگداشت سالروز مبارزه با استکبار در سال جاری با سال های گذشته تفاوتی نخواهد داشت، افزود: امسال نیز در روز ۱۳ آبان شعارهای انقلاب سرداده خواهد شد و مردم به وظیفه ملی و دینی خود عمل خواهند کرد.
وی تصریح کرد: مردم در مراسم امسال نیز به منظور حفظ منافع ملی و دفاع از آرمان های نظام، بیش از پیش به صحنه خواهند آمد.
شهردار رضوانشهر اظهار داشت: مردم در ۱۳ آبان نشان خواهند داد که دشمنان انقلاب اسلامی ایران باید مواضع اصلی نظام را در حرکت های مردمی این ملت ببینند.
به گزارش رضوان خبرشهردار رضوانشهر در عین حال تاکید کرد: تعامل با دنیا در عین استکبار ستیزی، قابل دستیابی است ، آنگونه که در طول سال های پس از انقلاب اسلامی تاکنون وجود داشته است.
در سیزدهم آبان سه رخداد تاریخی در مقاطع زمانی مختلف به ثبت رسیده است که تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳ در اعتراض شجاعانه و قاطعانه به لایحه ننگین کاپیتولاسیون و مصونیت مستشاران، سربازان و اتباع آمریکایی یکی از آن هاست.
همچنین کشتار دانش‎آموزان انقلابی توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ در مقابل در اصلی دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) در سال ۱۳۵۸ از دیگر رویدادهای این روز به شمار می رود.
روز ۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار نامگذاری شده است و به همین منظور همه ساله، مردم سراسر کشور در مراسمی ، شعارهای خود علیه استکبار را سر می دهند./
پایان پیام

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir