امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۱۳/ ۰۸/ ۱۳۹۴
دسته خبری: یاداشت و گفتگو

شیطان بزرگ می خواهد از دشمنی با او منصرف شویم

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

                                                                            
 یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَعَدُوَّکُمْ أَوْلِیَاء تُلْقُونَ إِلَیْهِم بِالْمَوَدَّهِ وَقَدْ کَفَرُوا بِمَا جَاءکُم مِّنَ الْحَقِّ   یُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِیَّاکُمْ أَن تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّکُمْ إِن کُنتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَادًا فِی سَبِیلِی وَابْتِغَاء مَرْضَاتِی تُسِرُّونَ إِلَیْهِم بِالْمَوَدَّهِ  وَأَنَا أَعْلَمُ بِمَا أَخْفَیْتُمْ وَمَا أَعْلَنتُمْ وَمَن یَفْعَلْهُ مِنکُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَوَاء السَّبِیلِ  «ممتحنه آیه ۱»


اى کسانى که ایمان آورده‏ اید دشمن من و دشمن خودتان را به دوستى برمگیرید [به طورى] که با آنها اظهار دوستى کنید و حال آنکه قطعا به آن حقیقت که براى شما آمده کافرند 
[و] پیامبر [خدا] و شما را [از مکه] بیرون مى‏ کنند که [چرا] به خدا پروردگارتان ایمان آورده‏ اید اگر براى جهاد در راه من و طلب خشنودى من بیرون آمده‏ اید  [شما] پنهانى با آنان رابطه دوستى برقرار مى ‏کنید در حالى که من به آنچه پنهان داشتید و آنچه آشکار نمودید داناترم و هر کس از شما چنین کند قطعا از راه درست منحرف گردیده است

     مقام معظم رهبری می فرمایند:

مسئله‌‌ی بعدی – این خط دیگری است که به نظر ما دشمن بر روی او هم دارد سرمایه‌‌گذاری میکند – منصرف کردن ذهن مردم از دشمنیِ دشمن است. ما هرگز منکر نیستیم که در نارسائی‌‌های گوناگون و مشکلات فراوانی که بر سر راه جامعه و افراد پیش می‌‌آید، تقصیرهای شخصی و تقصیرهای اجتماعی، از درون وجود دارد؛ در این هیچ تردیدی نیست؛ کسی این را منکر نیست. «ما أصابک من حسنه فمن اللَّه و ما أصابک من سیئه فمن نفسک»؛ اینکه معلوم است؛ دشمن هم اگر ضربه‌‌ای به ما زد و این ضربه کاری شد، این هم «من نفسک» است؛ در این شکی نیست. در جنگ احد هم که دشمن حمله کرد و ضربه زد، در حقیقت مسلمانها از خودشان ضربه خوردند؛ در این که بحثی نیست؛ منتها نکته این است که اگر انسان بخواهد ضربه نخورد، باید نقش دشمن را ببیند. یکی از لوازم توجه و ملاحظه برای ضربه نخوردن، دیدن دشمنی است که میخواهد به ما ضربه بزند؛ از این ما را نباید غافل کنند. خط اغفالِ بخصوص خواص و نخبگان از تأثیر دشمن، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. حالا طرق مختلفی البته برای این کار دارند. تا کسی بگوید دشمن، میگویند: آقا شما همه‌‌اش به گردن دشمن می‌‌اندازید! خوب، هست دشمن؛ چرا نمی‌‌بینیم دشمن را؟ چرا نمی‌‌بینیم شعف عظیمی که دشمن پیدا میکند از آنچه که اینجا از اختلاف ما، از حوادث گوناگون، از بلوای بعد از انتخابات به وجود می‌‌آید؟ تشویق کنند کسانی را که عامل هستند. آنجا، رئیس یک کشور بزرگ از آدمها اسم می‌‌آورد! خوب، این جز ایجاد دشمنی است؟ از معارضین نظام اسم می‌‌آورد و تمجید میکند از فلان کس که آقا از شجاعت او ما تعجب کردیم. چرا؟ چون یک کلمه‌‌ای گفته که آنها خوششان آمده. اینها را باید دید؛ اینها را باید متوجه شد و         نبایستی از دشمنیِ دشمن غفلت کرد.  ۱۳۸۸/۰۷/۰۲

شیطان بزرگ می خواهد از دشمنی با او منصرف شویم

 دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، در راس آنها شیطان بزرگ آمریکا در تبلیغا تشان و در کاری که انجام می دهند، می خواهند به  :

۱- ایجاد ناامیدی در کشور را نهادینه کنند.

دشمن می خواهد نشانه های امید را در احاد جامعه مخدوش کند؛ امید به زندگی و امیدواری به نظام جمهوری اسلامی بخش  مهمی است  که بیش از سی سال بعد از یک انقلاب، مردم کشوررا  به نظام که برآمده این انقلاب هستند را می خواهند ناامید کنند،وازاعتماد  نمودن به این نظام و دل بستن به این نظام، باز دارند . این نقطه امید که خیلی نقطه قوت مهمی است. سعی شده این نقطه قوت را تبدیل کنند به نقطه ضعف؛ این مایه امید را تبدیل کنند به مایه ی   تردید؛ مایه یأس. این، کار خصمانه ای است. این، یکی از خطوط کاری دشمن است؛ مرتباً با  تبلیغات القای نا امیدی می کند مرتباً القای بن بست، القای بحران می کند تا باورپذیری مردم وجوانان را تقویت کند که این، یکی از خطوط کاری دشمن (شیطان بزرگ) است.

۲- ایجاد تفرقه

دومین مسئله شیطان بزرگ  همین مسئله تفرقه است. دشمن می خواهد  اتحاد ملت   را با  ایجاد تفرقه در هم بشکند، نشانه های وحدت عمومی مردم در  روز قدس ؛ نمازهای عید فطر ، محرم وصفر؛ عظمتی! بی نظیر است که ما دشمن همیشه شاهد آن بوده است؛  همه نشانه وحدت و همدلی مردم است؛ نشانه این است که یک مرکز مشترکی وجود دارد که مردم علی رغم اختلافات جزئی و فرعی ای که با هم دارند، در گرایش به این اصل، معتقدن؛ دلشان متوجه این مرکز است که این مرکز همان  دین اسلام است؛ اصول اسلامی است؛ ارزش های والاست؛ دین خداست. این،   همه باید در مقابل این وحدت، سر فرود بیاورند؛ وقتی که ما این وحدت را را شاهد هستیم؛ تلاش کنیم تفرقه افکنی دشمن (شیطان بزرگ) را ناکام بگذاریم. و البته ۱۳ آبان فرصتی است همیشکی برای نشان دادن وحدت ناکسستنی ملت قهرمان تسخیر کننده لانه شیطان در رمی جمرات ۱۳/۸ /۱۳۵۸ ، افتخار دشمنی ملت ایران با دشمن خدا و مظلومان کره خاکی در عصر حاضر.

۳- ایجاد غفلت از دشمنی دشمن

سومین استراتژی شیطان بزرگ، پاک کردن ذهن مردم از دشمنی با دشمن است.  

متأسفانه امروزه برخی از حوادث تاریخی مثل صلح حدیبیه و صلح امام حسن و جریان حکمیت به اشتباه مستمسک افرادی برای صلح و آشتی با دشمن قرار می گیرد. قرآن تصریح دارد که به کفار پشت نکنید و به طور گروهی با آن ها بجنگید؛ به غیر از دو حالت که صرفاً به منظور تغییر جبهه برای حمله مجدد باشد یا این که لشکر جدیدی برای ضربه دشمن در راه باشد. یعنی در همین دو مورد نیز منطق، منطق مبارزه است و محتوا، محتوای جنگ و رزم و صلح و سازشی در کار نیست. این تئوری که ما باید دیوارهای بی اعتمادی را با آمریکا به طور کل برداریم این به نوعی یک خوش بینی به دشمن است.

 پیرامون الزامات استکبارستیزی ارتباط بحث روحیه و آرمان های انقلابی را با این اشرافیتی که در بخش قابل توجهی از مسؤولین افتاده است باید با نهی از منکر تقویت کنیم؛ نهی از منکر صرفاً گیر دادن به بد حجابی بعضی از  خانم ها نیست؛ مقابله با اشرافی گری و فساد مسؤولین خودش نهی از منکر است، حضرت آقا نیز در بحث هایشان این موضوع را بار ها عنوان فرموده اند.

رهبر معظم انقلاب در اولین پیام مکتوب دوران رهبریشان تذکر می دهند روحیه و آرمان انقلابی بدین معنی است که میل به زندگی راحت و مرفه، جامعه و مسؤولان را به سازش کاری و تسلیم در برابر زورگویی قدرت های جهانی و غفلت از توطئه های استکبار و بی اعتنایی به پیام جهانی انقلاب اسلامی نکشاند.

امروز جمهوری اسلامی و نظام اسلامی، با یک جنگ عظیمی مواجه است؛ لیکن جنگ نرم. خوب، حالا در جنگ نرم، چه کسانی باید میدان بیایند؟ قدر مسلم، نخبگان فکری اند؛ یعنی شما افسران جوانِ جبهه مقابله با جنگ نرمید.

اینی که چه کار باید بکنید، چه جوری باید عمل کنید، چه جوری باید تبیین کنید، اینها چیزهای نیست که من بیایم فهرست کنم؛ بگویم آقا این عمل را انجام بدهید؛ این عمل را انجام ندهید. اینها کارهایی است که خود شماها باید در مجامع اصلی تان، فکری تان، در اتاق های فکرتان، بنشینید [و] راهکارها را پیدا کنید؛ لیکن هدف، مشخص است؛ هدف، دفاع از نظام اسلامی و جمهوری اسلامی است؛ در مقابله با یک حرکت همه جانبه متکی به زور و تزویر و پول و امکانات عظیم پیشرفته علمی رسانه ای. باید با این جریان شیطانی خطرناک، مقابله شود. ۴ شهریور ۱۳۸۸٫

  اگر در زمینه های مسائل اجتماعی، مسائل سیاسی، مسائل کشور، آن چیزهایی که به چشم باز [و] به بصیرت کافی احتیاج دارد، جوان دانشجوی ما، افسر جوان است، شما که استاد او هستید، رتبه بالاترِ افسر جوانید. شما فرمانده ای هستید که باید مسائل کلان را ببینید؛ دشمن را درست شناسایی بکنید؛ هدف های دشمن را کشف بکنید؛ احیاناً به قرارگاه های دشمن، آن چنانی که خود او نداند، سر بکشید و بر اساس آن، طراحی کلان بکنید و در این طراحی کلان، حرکت کنید. در رتبه های مختلف، فرماندهان بالا، این نقش ها را ایفا می کنند. استادی که بتواند این نقش را ایفا کند، آن استاد، شایسته حال و آینده نظام جمهوری اسلامی است. ۱۶ مهر ۱۳۸۸٫

وبصیرت، مهم ترین ابزار پیروزی در مصاف با شیطان بزرگ است

مقام معظم رهبری می فرمایند :

اگر من بخواهم یک توصیه به شما بکنم، آن توصیه این خواهد بود که بصیرت خودتان را زیاد کنید؛ بصیرت. بلاهایی که بر ملت ها وارد می شود، در بسیاری از موارد، بر اثر بی بصیرتی است. خطاهایی که بعضی از افراد می کنند، بر اثر بی بصیرتی است. بصیرت خودتان را بالا ببرید. آگاهی خودتان را بالا ببرید. من مکرر این جمله امیرالمؤمنین علیه السلام را در گفتارها بیان کردم که فرمود: «الا و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصّبر».

بنده بارها این جبهه های سیاسی و صحنه های سیاسی را مثال می زنم به جبهه جنگ. اگر شما در جبهه جنگ نظامی، هندسه زمین در اختیارتان نباشد، احتمال خطاهای بزرگ هست. برای همین هم هست که شناسایی می روند. یکی از کارهای مهم در عمل نظامی، شناسایی است؛ شناسایی از نزدیک که زمین را بروند ببینند؛ دشمن کجاست؛ چه جوری است؛ مواضعش چگونه است؛ عوارضش چگونه است؛ تا بفهمند چه کار باید بکنند. اگر کسی این شناسایی را نداشته باشد، میدان را نشناسد، دشمن را گم بکند، یک وقت می بینید که دارد خمپاره اش را، توپخانه اش را آتش می کند به طرفی که اتفاقاً این طرف، طرفِ دوست است؛ نه طرفِ دشمن؛ نمی داند دیگر. عرصه سیاسی، عیناً همین جور است. اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یک وقت می بینید آتش توپخانه تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما، به طرف قسمتی است که آن جا دوستان مجتمعند؛ نه دشمنان. آدم، دشمن را بشناسد. در شناخت دشمن، خطا نکنیم؛ لذا بصیرت لازم است؛ تبیین لازم است.      ۵ مرداد ۱۳۸۸٫

و ما در ۱۳ آبان ۱۳۹۴ یکبار دیگر به دشمن دائمی خود تا امروز وتا هر زمان دیگر که آمریکا دشمنی کند، پیغام آشکارداده ایم ؛که مردم وجوانان برومند جمهوری اسلامی، همه باهم شعار مرگ برآمریکا را نهادینه شده در ذهن خود به نسلهای بعد منتقل خواهندکرد، تا آرمانهای الهی خمینی کبیر(ره)زنده وجاویدان در روی زمین استمرار یابد و دشمنی با دشمن خدا بصیرت حق جویان و آزایخواهان اهل زمین، روزافزونتر وماندگارتر از گذشته گردد.

هرچه سیاهتر می گوییم  مرک برآمریکا

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir