امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۱۷/ ۰۸/ ۱۳۹۴
دسته خبری: اجتماعی, گیلان
ارشـــــادی برای ارشاد گیلان!

از اهم وظایف مسئولین استانی، پیگیری نواقص و کمبود های استان و انتقال آن به مرکز است. چهار تا امضا کردن و رفتن به همایش ها و اهدای جوایز و خبر ریپورتاژ دادن و … که از دست هر فردی بر می آید. اساسا باید فرقی بین فرد عادی و یک مسئول باشد.

به گزارش رضوان خبر به نقل از سرویس فرهنگی ۸دی؛ اهمیت فراوان سینما، و کارآمدی و تأثیرگذاری عمیق آن، مسئولیت سینماگران و تمامی دستگاه‌ها و رده‌های مدیریتی مؤثر دراین هنر را کاملاً سنگین می‌کند. اعتلای سینمای کشور، نیازی محسوس است و همه باید این حقیقت را دریابند که هنر مهم و بسیار برجسته سینما برای کشور، یک نیاز و ضرورت محسوب می‌شود. (امام خامنه ای (مدظله العالی) دیدار کارگردانان سینما در ۱۳۸۵)
جمله بالا از بیانات رهبر انقلاب است، معلوم نیست این چند هزارمین نصیحت، ابلاغیه یا خط راه ایشان است که رسما توسط مسئولین کشور نادیده گرفته میشود. بارها و بارها دیده و شنیده شده که ملت از ضعف کشور در عرصه های مختلف از طرق تریبون های رسمی و غیر رسمی صدای اعتراضشان را بالا برده اند، درد اینجاست که تمام این انتقادات قبل از همه، لابلای بیانات رهبر انقلاب دیده میشود، ….
یکی از این انتقادات بحث سینماست؛
متاسفانه در استان گیلان تنها در ۸ شهر اکران فیلم میشود. هشت شهر با ۱۲ سالن ( رشت ۴ سالن، انزلی ۲ سالن و لنگرود و لاهیجان و رودسر و فومن و آستارا و ماسال، هر کدام ۱ سالن )
از نبود سالن در کوچصفهان و تالش و هشتپر و سیاهکل و … اینها که بگذریم (مجبوریم بگذریم)، شهرستان های صومعه سرا و آستانه و رضوانشهر هم رنگ اکران فیلم را نمی بینند!!!
از اهم وظایف مسئولین استانی، پیگیری نواقص و کمبود های استان و انتقال آن به مرکز است. چهار تا امضا کردن و رفتن به همایش ها و اهدای جوایز و خبر ریپورتاژ دادن و … که از دست هر فردی بر می آید. اساسا باید فرقی بین فرد عادی و یک مسئول باشد.
امیدواریم عزیزان مسئول استان گیلان چندساعتی  از پشت میز به شهر های نامبرده عزیمت کنند و کاری برای سینما دوستان کنند. ان شالله که این بیان و دغدغه ی رهبر انقلاب بیش از این نادیده گرفته نشود.

“صد البته در این گزارش مرحمت فرمودیم و از نواقص فنی و عدم کیفیت سالن های موجود استان چشم پوشیدیم… البته فعلا!!!”
در ادامه و گزارش های بعدی، تخصصی تر و جدی تر به نبود سینما یا عدم اکران فیلم در شهرستان و شهر های نامبرده پرداخته خواهد شد و حتما از آقای مدیرکل سوال خواهد شد.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-08-27 19:29:50Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

8786_458

39941400

1415016386761

bandar_anzali1

Cinema_Helal_Ahmar_Bandar_Anzali_001

IMG_3272

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir