امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۱۹/ ۰۸/ ۱۳۹۴
دسته خبری: علمی پزشکی
برای درمان زخم های دهان چه کنیم؟

درمان زخم دهان را با استفاده از درمان های گیاهی و طب سنتی پیش بگیرید تا سریع تر این زخم های دردناک را از دهانتان برطرف کنید.

به گزارش رضوان خبر، درمان زخم دهان را با استفاده از درمان های گیاهی و طب سنتی پیش بگیرید تا سریع تر این زخم های دردناک را از دهانتان برطرف کنید

برای درمان زخم های دهان چه کنیم؟

استفاده از قرص های ب کمپلکس می تواند گزینه خوبی باشد، اما می توانید با استفاده از این روش های خانگی ساده روند درمانزخم های دهانی را سریع تر کنید:-حداقل سه تا چهار بار در روز دهانتان را با آب نمک شستشو دهید. کافیست مقداری نمک را با آب گرم مخلوط کنید. اجازه دهید این مخلوط کمی در دهان بماند. شاید کمی ازار دهنده باشد اما عفونت را به تدریج درمان می کند. این کار را بعد از هر وعده غذایی انجام دهید. فراموش نکنید که آب نمک را قورت ندهید.-به طور منظم روی زخم عسل گذاشته و اجازه دهید کمی بماند بعد آن را بیرون بریزید. با انجام این کار زخم به تدریج بهبود پیدا می کند.

برگ ریحان و داروهای گیاهی برای درمان سریع زخم دهان

برگ ریحان

خواص شگفت انگیزی داشته و باعث بهبودی سریع تر زخم های دهانی می شود. مقداری برگ ریحان را به همراه آب گرم جویده و این کار را سه بار در روز تکرار کنید تا زخم ها درمان شوند.

روغن کرچک

به دلیل پایین آوردن حرارت بدن شناخته شده است. اگر زخم دهانی دارید، کمی روغن کرچک روی محل زخم بگذارید. این روغن نه تنها زخم را بهبود می دهد، بلکه به کاهش حرارت بدن هم کمک می کند.

هر روز آب نارگیل یا آب دوغ بنوشید.

این عصاره ها بدن را خنک کرده و به تسکین درد کمک می کنند.-تا زمانی که زخم شما خوب نشده است، از مصرف مواد غذایی پر ادویه، چای، قهوه و نوشیدنی های گاز دار خودداری کنید. به جای این نوشیدنی ها ، آبمیوه های تازه بنوشید، آب کرنبری باعث تسکین زخم دهانی می شود. پس سعی کنید بعد از هر وعده غذایی عصاره کرنبری بنوشید.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir