امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۲۴/ ۰۸/ ۱۳۹۴
فرماندار رضوانشهر در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه گنجینه کتاب و نشریات تالش گفت:

امام پناهی : پرداختن به قومیت‌ و اصالت‌ها که موجب هم‌بستگی و هم‌گرایی در وحدت ملی می‌شود مورد تأکید نظام است.

به گزارش رضوان خبر ، حمیدرضا امام‌پناهی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه گنجینه کتاب و نشریات تالش همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: پرداختن به قومیت‌ و اصالت‌ها که موجب هم‌بستگی و هم‌گرایی در وحدت ملی می‌شود مورد تأکید نظام است.

وی با بیان اینکه ملت ما امنیت ملی خود را مرهون وحدت ملی در بین قومیت‌های مختلف است، افزود: ایران از نظر تنوع قومیتی جزو کشورهای برتر منطقه است.

فرماندار رضوانشهر تنوع قومیت‌ها را همراه با وحدت و در راستای امنیت ملی دانست و گفت: وحدت موجب تقویت پایه‌های امنیت و هویت نظام می‌شود که این موضوع در ایران به خوبی نمایان است.

وی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب به دنبال محدود و مغفول کردن قومیت‌ها نیست، تصریح کرد: پرورش علم و فرهنگ با پیروزی انقلاب اسلامی با دامنه وسیع‌تر نه‌تنها در حوزه تالش، بلکه در تمام قومیت‌های کوچک نیز توسعه یافته است.

امام‌پناهی گفت: اهل قلم و اساتید برجسته رضوانشهر در سطح استان و ملی مطرح هستند و این شهرستان در راستای تقویت و منافع ملی در حال تلاش مضاعف است.

وی به نمایشگاه‌هایی از آثار نویسندگان شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها انگیزه دانش‌آموزان را به کتاب بیشتر می‌کند.

فرماندار رضوانشهر هدف از برگزاری نمایشگاه را تجلیل از نویسندگان و انتقال فرهنگ نویسندگی به نسل جوان دانست و افزود: انتقال فرهنگ نویسندگی یکی از راهکارهای مهم در مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

امام جمعه رضوانشهر نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: کتاب و کتابخانه در توسعه و فراگیری علم موثر است.

حجت‌الاسلام هادی حبیبی حفظ و مراقبت از کتابخانه‌ها را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اگر به گسترش کتابخانه‌ها پرداخته نشود به همان اندازه از توسعه علم در جامعه کاسته می‌شود.

وی پرداختن به فرهنگ بومی و آداب و رسوم سنت‌های ایرانی و منطقه‌ای را  از دغدغه‌های مقام معظم رهبری عنوان کرد و متذکر شد: ترویج فرهنگ سنتی ایرانی از راهکار موثر در مقابل نفوذ فرهنگ بیگانه است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir