امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۲۶/ ۰۸/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان

گروه تروریستی داعش پس از حملات پاریس، از اعضایش خواست از طریق تلگرام با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

تنها یک روز پس از حملات تروریستی پاریس، داعش از طرفداران و اعضایش خواست از طریق تلگرام با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این گروه تروریستی دلیل درخواست مذکور را امنیت بالای شبکه اجتماعی تلگرام و امکان پاک کردن اطلاعات رد و بدل شده بوسیله خود کاربر اعلام کرد.
کارشناسان امنیتی آمریکا معتقدند شبکه‌های ارتباطی مانند تلگرام برای گروه‌های تروریستی موهبتی مهم به شمار می‌رود؛ زیرا به ادعای آن‌ها، امنیت بالای این نرم‌افزارها، امکان ردیابی تروریست‌ها و اقداماتشان را غیرممکن می‌کنند. 
جان برنان، رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، معتقد است فناوری همچنان که می‌تواند از اطلاعات خصوصی افراد محافظت کند، سدی بر سر راه نظارت بر اقدامات افرادی است که از این برنامه‌ها در جهت اهداف تروریستی یا اقدامات غیرقانونی بهره می‌جویند. او پس از حوادث پاریس، در یک سخنرانی عمومی درباره خطر استفاده از چنین شبکه‌هایی بوسیله گروه تروریستی داعش هشدار داد.
در حال حاضر تلگرام امن‌ترین شبکه‌ای است که داعش می‌تواند برای برقراری ارتباط با اعضای خود و برنامه‌ریزی حملات آتی، از آن استفاده کند. استفاده هوشمندانه داعش از شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد این گروه تروریستی اقدامات سیا را به طور دقیق زیر نظر دارد و آن‌ها را مطالعه و بررسی می‌کند تا بتواند از نواقص‌شان سوء‌استفاده ‌کند.
نرم‌افزار تلگرام هم‌اکنون بیش از ۵۰ میلیون کاربر دارد که روزانه حدود یک میلیارد پیام ارسال می‌کنند. این نرم‌افزار در میان تروریست‌های داعش و هواداران آن‌ها نیز طرفداران بسیاری دارد و پیش‌بینی می‌شود با توجه به فراخوان این گروه تروریستی، بر تعدادشان افزوده شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی دیلی بیست

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir