امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۶/ ۰۸/ ۱۳۹۴

پس از ۱۵ سال فعالیت مستمر عمو های فیتیله ای تعطیل شدند واقعا ماجرا چه بود؟ چه اتفاقی رخ داد که عموها فیتیله ای که ۱۵ سال مستمر خنده را به لب کودکان وخردسالان وحتی بزرگان ایران می آوردند اینگونه با آنها برخورد شد .

به گزارش رضوان خبر ، پس از ۱۵ سال فعالیت مستمر عمو های فیتیله ای تعطیل شدند واقعا ماجرا چه بود؟ چه اتفاقی رخ داد که عموها فیتیله ای که ۱۵ سال مستمر خنده را به لب کودکان وخردسالان وحتی بزرگان ایران می آوردند اینگونه با آنها برخورد شد .

3

 در روز جمعه آیتمی  پخش شد که داستان آن توهین به هموطنان آذری زبان بود. ماجرا این گونه بود که محمد مسلمی وحمید گلی که با زبان آذری مهمان هتلی لوکس ودرجه یک بودند.،اما نارضایتی از آنجا شروع شد که آنها به دلیل شرایط بد اتاقه هتل خواستار ترک آن هتل شدند. که در نهایت فهمیدن بوی بد از اتاق نیست بلکه از دهان پسر بچه است که اشتباهاً به جای استفاده از مسواک از …. استفاده کرده است . این شوخی به تنهای جای ایراد واشکال داشت چرا که تصویر چنین صحنه ای برای بزرگسالان هم کمی مشمئز کننده است چه برسد به کودکان .

images

اما واکنش ها به این شوخی از کجا آغاز شد.

همه ما این مسئله را محکوم می کنیم اما آیا کار نماینده اردبیل آقای کمال الدین پیر موذن قابل قبول بود و وی با نوشتن مطلبی در اینستاگرام خود باعث شد که دیگر نماینده های آذری زبان ، استاندار اردبیل وسایت های خبری محلی به پوشش گسترده واعتراض به این انتفاق بپردازند وماجرا بیشتر بیخ پیدا کند.

 تا آنجای که اما جمعه تبریز نیز عکس العمل نشان داد تا همه اینا باعث شود تا مردم تبریز دست به اعترض وراهپیمای بزنند. آیا این همه موضع گیری در مورد یک اشتباه درست بود.

آیا ایجاد اختلاف قومی درست است در اینکه به مردم شریف آذری زبان توهین شده هیچ شکی نیست  اما واقعاً کسانی که مدت ۱۵ سال است خنده را برلب کودکان این آقایان می آوردند باید براثر اشتباه این گونه توبیخ بشوند. آیا فرمایشات مقام معظم رهبر ی را فراموش کردند که می فرمایید  نباید اختلاف قوی وقبیله ای به وجود بیاد.

حالا چرا این آقایان دست به چنین کاری زدند مشخص نیست آیا هدفی پشت این موضوع نهفته است؟ این نیز یک سوال است .

images (1)

انتهای یاداشت/

محمود اسلامی

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir