امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۲۷/ ۰۱/ ۱۳۹۴
دسته خبری: وبلاگ ها
وبلاگ البرزبان

نزدیکی شیعیان یمن و شیعیان عربستان عوامل بسیار مهمی هستند که جنگ عربستان و یمن را از فضای آمریکا و ویتنام خارج می کند.

به گزارش رضوان خبر ، وبلاگ البرزبان نوشت، حملات پی در پی و بی ملاحظه ی سعودی ها به یمن خاطرات رفتار آمریکایی ها در ویتنام را در اذهان مردم جهان تداعی می کند. جنگی که به جرأت می توان گفت آمریکایی ها هنوز از کابوس آن خارج نشده اند. هر چند برای ویتنامی ها نیز روزگار بسیار وحشتناک و سختی طی شد، لیکن تفاوتهایی بین جنگ آمریکا با ویتنام و تجاوز عربستان به یمن وجود دارد که این تفاوتها حکایت از روزگاری بسیار سخت تر از سربازان آمریکایی برای مردم و دولت عربستان خواهد داشت.
عربستان که در مناسبات سیاسی در کنار رفتارهای نا معقول داخلی و فتاوای مفتی های سر در آخور صهیونسم خود ، معمولاً در رفتارهای خارجی جانب احتیاط را رعایت میکرد و وارد جنگهایی که حتی گاه از او انتظار می رفت نمی شد (۱) این بار در دام بزرگنمایی هلال شیعی توسط اسرائیل کودک کش افتاده و به نوعی خودکشی برای مقابله با این جریان دست زده است.
همجواری عربستان و یمن، اشغال قبلی بخشی از یمن توسط عربستان ، امکان فشار یمنی ها بر کانال سوئز، امکان ورود مردم یمن در قالب زیارت حج عمره و واجب، نزدیکی شیعیان یمن و شیعیان عربستان، و از همه مهمتر مبارزه ودفاع اعتقادی بر اساس مبانی دینی و مفهوم شهادت عوامل بسیار مهمی هستند که جنگ عربستان و یمن را از فضای آمریکا و ویتنام خارج می کند.
سوالات مهمی که بخشی از آنها توسط سید دلاور شیعه، سید حسن نصراله، مطرح شد، تا کنون توانسته به جایگاه پدرخواندگی و بزرگ عرب بودن آل سعود خلل جدی وارد نماید، اینکه اگر هدف از حمله به یمن دفاع از حاکمیت کشور اسلامی است، چرا در جریان لیبی ، مصر و عراق حضور آل سعود دیده نشد و اگر دفاع از اهل سنت است، چرا در جریان فلسطین و غزه عربستان سالهاست مهر سکوت بر لب زده و گاه کمک کننده به اسرائیل می باشد.  این پرسشها میتواند پشتوانه ی عربستان را در میان ملل مسلمان از بین برده و در مقابل وضعیت رزمندگان یمنی با ثبات تر می گردد.
بنظر میرسد که حتی اگر عربستان موفق به سرکوب جریان الحوثی شده و یمن را مانند گذشته جز مستعمرات خود قرار دهد ، باز امنیت خود را نمیتواند تامین کند . اگر مبارزین یمنی در جریان یک جنگ و در جبهه ای مشخص کشته میشدند، توجیهی برای ورود عربستان و دخالت آل سعود برای حمایت از حاکمیت یمن وجود داشت ، لیکن بمباران هواپیماهای عربستانی و کشتار مظلومانه ی زنان و کودکان مظلوم یمنی از سویی و تایید آمریکا و اسرائیل جنایتکار جای هیچ توجیه و توضیحی را باقی نمی گذارد. و البته این در حالی است که با توجه به بی تجربه بودن عربستان در نبرد زمینی و تاکتیک نامنظم یمنی ها در جنگ و مبارزه امکان موفقیت عربستان در جنگ زمینی بسیار اندک است و تسخیر کشورها تنها به وسیله ورود از راه زمینی امکان دارد.
از دیگر اتفاقات جریان یمن، مشخص شدن وابستگی تروریست های داعش به عربستان، اسرائیل و آمریکا می باشد. در حالی که آمریکا سعی داشت در پشت چهره ای انسان دوستانه خود را دشمن داعش معرفی کند (هر چند هربار به بهانه بمباران مراکز داعش مقرهای ارتش عراق را بمباران کرده است) ورود و استقرار تیم های داعش در دفاع از حکومت یمن در برابر مبارزان یمنی و تاییدات و تاکیدات آمریکایی ها نشان داد که ایران در عدم پذیرش مذاکره با آمریکائیها و دروغ تزویر دانستن آن حق داشته واقدام به جایی انجام داده است.
در پایان بایست مجدداً یادآور شد که وضعیت فعلی، آینده ای تاریک و پر خسارت را برای عربستان نشان میدهد و بنظر میرسد زنگ پایان حیات سعودی ها به صدا درآمده است.

——————————————————————————————-
(۱) در جریان دفاع از لیبی و مصر و همچنین کمک به غزه از عربستان انتظار همکاری میرفت که متاسفانه تنها اقدام سعودی ها سکوتی مرگبار بود.

منبع : ۸ دی نیوز

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir