امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۰۵/ ۰۴/ ۱۳۹۴
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر

حسام پورمحمدی: نهاد مقدس کمیته امداد منظومه ای از نظام مقدس جمهوری اسلامی است که تحت زعامت و مدیریت مقام معظم رهبری بالاترین مقام رسمی کشور در جهت خدمت رسانی به نیازمندان فعالیت می نماید.

به گزارش رضوان خبر همزمان با شروع فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان مراسم افتتاحیه کانون رهپویان ولایت کمیته امداد رضوانشهر با حضور مدیر امور فرهنگی امداد استان، معاون فرماندار، بخشدارمرکزی و  مسئولین ادارات و نهادها ، خیرین، امدادگران ، هنرجویان و اولیای آنان در محل سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی تربیتی رهپویان ولایت شهرستان برگزار گردید.

 حاضرین در مراسم از برنامه های متنوعی همچون پخش کلیپ عملکرد کانون، ارائه عملکرد و عرض خیر مقدم گویی،اجرای سرود، اجرای موسیقی سنتی، اجرای موسیقی،سخنرانی، تجلیل از گروه سرود که مقام دوم استانی را کسب نموده بودند و همچنین از مربیان برتر و اعضای فعال کانون بهره بردند.

در این مراسم حسام پورمحمدی مدیر امداد ضمن خیر مقدم گویی و تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بیان داشت نهاد مقدس کمیته امداد منظومه ای از نظام مقدس جمهوری اسلامی است که تحت زعامت و مدیریت مقام معظم رهبری بالاترین مقام رسمی کشور در جهت خدمت رسانی به نیازمندان فعالیت می نماید.

وی همچنین افزود: مقام معظم رهبری در اساسنامه کمیته امداد و احکام اعضای هیأت امنای امداد این نهاد را تشکیلات الهی ، با اهداف نورانی برای توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان و تقویت رشد ایمانی و اعتقادی خانواده ها که با ارائه خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی هدایت فرمودند که برایفای نقش توسط دولت و مجلس، دستگاه قضایی در پشتیبانی های همه جانبه از این نهاد انقلابی در جهت انجام ماموریتهای مقدس آن و از بین بردن فقر در جامعه تاکید نمودند.

 پورمحمدی یکی از برنامه های محوری فرهنگی کمیته امداد در راستای خدمت رسانی به مددجویان تحت حمایت، غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان است، در همین زمینه کانون های جوانان پیرو ولایت کمیته امداد در ایام فراغت دانش آموزان برنامه های مختلفی را اجرا و ارائه می دهد. هدف از راه اندازی کانون جوانان پیرو ولایت ، ارتقاء سطح اعتقادی جوانان و نوجوانان و آشنایی با منابع و مفاهیم قرآنی و اهل بیت(ع) حول محور ولایت است.ایشان همچنین گزارشی از عملکرد کمیته امداد و فعالیتهای کانون رهپویان ولایت را ارائه نمودند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محمدی ( از روحانیون مبلغ اعزامی از قم)سخنران مراسم مطالبی در خصوص ایمان به خدا ، تلاش برای کسب روزی حلال ، قناعت در زندگی و ازدواج به موقع جوانان بیان داشتند و فرمودند دین از انسان می خواهد تولید کننده باشد و دست بالا داشته باشد نه اینکه دست بگیر داشته باشد. ایشان نوجوانان و جوانان را آینده سازان جامعه دانستند و باید بستر لازم برای افزایش سطح مهارت آنان را فراهم نمود.

سپس  لنگرودی مدیر امور فرهنگی امداد استان ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این مراسم هدف از ایجاد کانون های فرهنگی را دین باوری، خودباوری، ایجاد نشاط،همگرایی با انقلاب اسلامی و جامعه پذیری دانست و گفت: برنامه های قرآنی، آموزش اعتقادی و معارف اسلامی در  سرلوحه فعالیتهای کانون قرار دارد. ایشان همچنین خواستار همگرایی و همکاری مسئولین شهرستانی در جهت ارتقاء سطح فعالیتهای کانون شدند.  

لازم به ذکر است در سال ۹۳مجموعا ۵۳۵ نفر در طول دو ترم اعم از خواهر و برادر (۱۵۵نفر برادر و ۳۸۰ نفر خواهر) از برنامه های آموزشی کانون رهپویان ولایت استفاده نمودند که دو نفر عوامل اجرایی و ۲۹ نفر مربیان ،  وظیفه خدمات دهی و آموزش به اعضاء را بر عهده داشتند. در سال ۱۳۹۳ مبلغ ۲۹۹میلیون ۵۰۰هزار ریال برای هنرجویان مجتمع هزینه شده است.  

 تاکنون ۳۰۴ نفر مدرک فنی و حرفه ای و ۱۱۶ نفر مدرک مهارتی دریافت نموده اند و جهت دریافت تسهیلات اشتغال به واحد خودکفایی معرفی شده اند.

انتهای پیام/

خبرنگار : محمد شعبانی

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir