امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۹/ ۰۸/ ۱۳۹۴
25 آذر ماه امسال صورت می‌گیرد

منصور هادی پور از رونمایی از کتاب «اسپی مزگت کهن‌ترین مسجد گیلان» ۲۵ آذر ماه امسال در این شهرستان خبر داد.

منصور هادی‌پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر اظهار کرد: میراث فرهنگی از تاریخ گذشته برای ما به امانت گذاشته شده و برای حفظ فرهنگ و تمدن کشور باید تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی میراث، فرهنگ و تمدن گذشته را چراغ روشنی برای بهره‌گیری از تاریخ، فرهنگ و تمدن کهن جامعه عنوان کرد و افزود: تاریخ و فرهنگ گذشته آینده‌ای روشن و آبادتر برای جامعه ترسیم می‌کند.

هادی‌پور با بیان اینکه اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واحدی تازه تأسیس در رضوانشهر است، تصریح کرد: بدنه کارشناسی اداره مذکور از قدمت بالایی در کشور برخوردار است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر خواستار حمایت مسئولان از این اداره در شهرستان شد و بیان کرد: حفاظت و پاسداری از آثار فرهنگی و تاریخی تنها به عهده میراث فرهنگی نیست و تمام نهادها و دستگاه‌های فرهنگی باید در این زمینه همکاری داشته باشند.

وی به ماده ۱۳ آیین‌نامه دهیاران اشاره کرد و گفت: بخشی از اعتبارات عمرانی دهیاری‌ها باید به حفاظت از آثار فرهنگی اختصاص داده شود.

هادی‌پور با اشاره به اینکه آثار تاریخی از گذشتگان به ما رسیده است، خاطرنشان کرد: نگه‌داری از آثار تاریخی به عهده تمام افراد جامعه است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر از برگزاری نخستین نشست تخصصی باستان‌شناسی در ۲۵ آذر ماه امسال در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: امسال سومین نشست علمی میراث فرهنگی تالش در رضوانشهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مقاله‌های تالش‌شناسی در نشست علمی میراث فرهنگی رضوانشهر ارائه می‌شود، اظهار کرد: کتاب «اسپی مزگت کهن‌ترین مسجد گیلان» در نشست مذکور رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir