امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۰۱/ ۰۹/ ۱۳۹۴
همزمان با هفته بسیج :

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه رضوانشهر گفت: پروژه اقتصاد مقاومتی سپاه ناحیه رضوانشهر به مناسبت هفته بسیج افتتاح می شود.

علی گلوی ، مدیر بسیج سازندگی سپاه ناحیه رضوانشهردر گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: بسیج در دوران دفاع مقدس نیز کارآمدی خود را به صورت عملی به نمایش گذاشت و حضور بسیج در دفاع از حریم انقلاب و ولایت پررنگ بوده است.

وی افزود: رویکرد و سیاست جدید بسیج سازندگی کمک به اقتصاد خانواده‌های محروم، تلاش در راستای افزایش کیفی تولید محصولات و صنایع تبدیلی غذایی، شناسایی و معرفی پروژه‌های موفق به عنوان طرح‌های الگویی در سطح استان و کشور است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه رضوانشهر غنی‌سازی اوقات فراغت، کمک به دولت در محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال جوانان را از دیگر اهداف مهم بسیج سازندگی عنوان کرد و گفت: اهداف طرح‌های بسیج سازندگی کوتاه‌مدت، فراگیر و عام‌المنفعه است و در مناطق صعب‌العبور این طرح‌ها اجرایی می‌شود.

 گلوی تصریح کرد: همزمان با هفته بسیج طرح اقتصاد مقاومتی پرورش ماهیان گرم آبی و پرورش زنبور عسل که بسیج سازندگی در آن مشارکت داشته به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه پروژه استخر ماهیان گرم آبی روستای سید شرف الدین که در هفته بسیج مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: برای بهره‌برداری از این استخر بالغ بر ۳۰ میلیون از تسهیلات اقتصاد مقاومتی به نامبرده پرداخت گردید و تعداد دو نفر از اعضای خانواده نیز به مبلغ ۶۰ میلیون تومان به بانک مهر اقتصاد جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند.

 مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه رضوانشهر اظهار کرد: با افتتاح این پروژه اقتصاد مقاومتی در روستای سید شرف الدین  برای هفت نفر به صورت مستقیم و ۲ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی شده است.

وی در مورد پرورش زنبور عسل نیز اظافه کرد : طرح اقتصاد مقاموتی پرورش زنبور عسل نیز که مجری آن آقای عارف امیر خانی می باشد برای اجرای این طرح تصحیلاتی بالغ بر ۳۰ میلیون تومان  برای ۱۵۰ کلونی زنبور عسل اعطا شده است و این طرح به مرحله اجرا در آمده است .

در ضمن وی تاکید کرد : در راستای اجرای این طرح برای دو نفر شغل ایجاد شده است و محصولات نیز دارای بیمه حوادث کشاورزی می باشد.

گلوی گفت : در ۶ ماه اول سال ۹۴ مقدار۳ تن عسل تولید و به بازار عرضه شده است.

انتهای پیام/

04

05

06

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir