امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۰۶/ ۰۴/ ۱۳۹۴
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر

مسوول مجتمع فرهنگی حضرت معصومه (س) رضوانشهر از برگزاری کلاس های آموزش قرآن و احکام از سوی آستان مقدس قم در این مجتمع فرهنگی خبر داد.

به گزارش رضوان خبر ، مهرعلی گواهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با قدردانی از تولیت، معاونان و مدیران حرم مطهرحضرت فاطمه معصومه(س) افزود: این دوره های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان در راستای اهداف فرهنگی این مجتمع توسط حجت الاسلام روح اله فاطمی نسب از روحانیون اعزامی حرم مطهر طی ماه مبارک در زمینه حفظ، روخوانی، تفسیر قرآن و بیان احکام دینی انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه انس با قرآن و آموزش کلام الهی در کودکی تاثیری بسیار ماندگار دارد، اظهار کرد: آموزش قرآن و احکام در این مجتمع فرهنگی در دو بخش جداگانه ویژه دختران و پسران برگزار می شود.

گواهیی با اشاره به این که تمام عزّت و ارزش ما مسلمانان سرچشمه گرفته شده از این کتاب الهی است، بیان کرد: هدف از نزول قرآن کریم وارد شدن این مصحف شریف به متن زندگی ما است، اما امروزه قرآن کریم آن چنان که شایسته است وارد زندگی ما نشده که باید با توجه به اجرای طرح بزرگ نهضت قرآن کریم همه دستگاه های تأثیرگذار فرهنگی و خانواده ها وارد عمل شوند.

وی با اشاره به اینکه دوره های آموزش قرآن و احکام ویژه کودکان و نوجوانان رده سنی مختلف در ماه مبارک رمضان در این مجتمع فرهنگی درحال برگزاری است، افزود: کلاس های اوقات فراغت در زمینه های ورزشی نیز در این مجتمع در طول ماه مبارک دایر می باشد که دانش آموزان با اشتیاق فراوان در آن شرکت می کنند.

مجتمع فرهنگی تربیتی آستان مقدس قم ازسال ۱۳۷۸ با ۲۵ هزارمترمربع مساحت با هدف ترویج فرهنگ علوم قرآنی و اهل بیت(ع) در پره سر از توابع شهرستان رضوانشهر در شمال غرب مرکز گیلان تأسیس شده است.

انتهای پیام/

 

 

 

منبع: ایرنا

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir