امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
تاریخ انتشار:۱۰/ ۰۹/ ۱۳۹۴
همزمان با اربعین حسینی(ع)؛

فرمانده حوزه کوثر بسیج خواهران رضوانشهر گفت: همزمان با اربعین حسینی(علیه‌السلام)، مراسم خطبه‌خوانی حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) در رضوانشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر ، عصر دیروز در مصلای حضرت امام خمینی (ره) مراسم خطبه خوانی حضرت زینب(س)به منظور بازخوانی متن خطبه حضرت زینب(س)در شام و تبیین نقش ایشان در پایداری قیام کربلا به عنوان الگوی رفتاری زنان در جامعه برگزار شد.

فروزان کریمی حضرت زینب(س) را یکی از چهره های برجسته جهان اسلام عنوان کرد و افزود: این بانوی والامقام به دلیل برخورداری از ویژگی های منحصر به فرد در تمام زمینه ها می تواند یک الگو به تمام معنی در همه اعصار مطرح شود.

کریمی ادامه داد: حضرت زینب (س) از لحظه ورود اسرا به شام و حضور در کاخ یزید با روشنگری‌ها و بیان حقایق سعی کرد چهره از صورت فسادگونه حاکمان ظلم و جور بردارد و اقدامی را در افشای حقایق واقعه کربلا انجام دهد تا دنیا بفهمد که قیام امام حسین (ع) به حق بوده است.

فرمانده حوزه کوثر بسیج خواهران رضوانشهر گفت: این خطبه در قالب اجرای نمایش و با هنرمندی هنرمندان بسیجی اجرا شده است که طی آن خطبه‌ خوانی حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) در مجلس یزید به نمایش در آمده است .

وی  با اشاره به بصیرت ودشمن شناسی حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها)تصریح کرد: حضرت زینب در هر مکانی که خطبه می خواند بر اساس نوع دشمن خودسخن می‌گفت.

وی با بیان اینکه شهدا کارحسینی کردند و ما باید کار زینبی کنیم خاطرنشان کرد: در زمان کنونی که دشمن به اشکال مختلف ظاهرمی‌شود دفاع ازحریم دیانت و ولایت همان کار زینبی است.

فرمانده حوزه کوثر بسیج خواهران رضوانشهر اظهار کرد: مراسم خطبه خوانی حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) با حضور پرشور خواهران بسیجی، جوانان برگزار ‌شد.

انتهای پیام/

02

03

04

05

06

07

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir