امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
تاریخ انتشار:۰۸/ ۰۴/ ۱۳۹۴
دسته خبری: یاداشت و گفتگو

آگاهی و دانش جامعه در زمینه محصولات دخانی و اشکال مختلف آن و  واقعیت های پشت پرده صنایع دخانیاتی ، تأثیر بسزایی در کنترل مصرف دخانیات خواهد داشت .

به گزارش رضوان خبر معاونت اجتماعی شهرستان رضوانشهر به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر به برسی آثار سوء قلیان در جامعه پرداخته است و توصیه هایی برای اقشار مختلف جامعه دارد.

در حال حاضر قلیان و استفاده از آن در آسیای مرکزی و خاور میانه متداول است . متأسفانه باورهای غلط درباره قلیان ، استفاده از آن را در جامعه دیروز و امروز ما به صورت گسترده ای رایج نموده است . تصفیه شدن دود قلیان در آب ، یکی از این باورهای غلط  است . حال اینکه همین رطوبت همراه با دود قلیان برای از بین بردن سلامتی بدن چندین برابر دود سیگار است و موجب بروز ناراحتی ها و بیماری های ریوی و در نهایت سرطان ریه می گردد .

این پدیده که در حال حاضر به یک معضل پنهان اجتماعی تبدیل شده است از آن جهت چهره منفوری به خود نگرفته است که اغلب ان را بی ضرر و غیر قابل اعتیاد می دانند یا کم ضرر تر از مصرف سیگار قلمداد می کنند. در حالی که آب موجود در قلیان نه تنها خاصیت تصفیه کنندگی  و محافظتی در مقابل دود ناشی از سوختن تنباکو ندارد بلکه به دلیل افزایش رطوبت باعث افزایش میزان جذب ریوی آن می گردد.

مواد سمی قلیان نه تنها کمتر از سیگار نیست بلکه بعضی موا خطرناک ازجمله قیر دوده (سرطان زا) منواکسید کربن(بیماری زا)  و نیکوتین (ایجاد کننده وابستگی) موجود در دوده آن از سیگار بیشتر است.

نیکوتین حاصله از دود قلیان  همانند سایر مواد دخانی اعتیاد آور است.مصرف کننده گاه قلیان در هر بار مصرف دود بسیار زیادتری را در مقایسه با کشیدن یک نخ سیگار دریافت می کنند.

افرادسیگاری که به طور متداول ۸تا ۱۲ نخ در روز مصرف می کنند در مجموع با ۴۰تا ۷۵پک که به سیگار میزنند حدود ۵/۰ تا۶/۰ لیتر دود استنشاق می کنند .با هر پک به سیگار ۹ سی سی دود وارد حفره دهان  می شود در حالی که  با هرپک به قلیان۴۵ سی سی دود وارد حفره دهان می شود.مصرف کننده گان قلیان  با هر وعده مصرف  که بطور متداول۲۰ تا ۸۰ دقیقه طول می کشد  حدود ۵۰ تا ۲۰۰ پک می زنند که هر پک بطور متوسط حاوی ۱۵/۰ تا یک لیتر  دود می باشد.پس به همین دلیل  است که  می گوییند هر فرد مصرف کننده قلیان در هر وعده معادل ۱۰۰ نخ یا بیشتر سیگار دود دریافت می  کنند .

با مصرف قلیان  بیش از ۶۰۰ ماده سمی و مهلک وارد ریه فرد مصرف کننده و اطرافیان خواهد شد . در صنعت تنباکو نوع خوب آن در اختیار کارخانه های سیگارسازی قرار می گیرد . مقدار تنباکوی مصرفی در یک وعده قلیان معادل مصرف۲۰ تا۵۰ نخ سیگار است و به همین دلیل با افزایش سطح نیکوتین خون  مصرف کننده به ظاهر تفننی برای رفع نیاز خود  به روش آسان تری که همان مصرف سیگار است  روی می آورد . بنابراین اعتیاد در قلیان کشی با روی آوردن به استعمال سیگار و اعتیاد به مصرف سیکار نمایان می شود .

در قلیان ، نامرغوب بودن تنباکو ، درجه حرارت بالا ، تولید گاز منواکسید کربن ناشی از سوختن ناقص زغال آتش دان ( احساس گیجی بعد از مصرف تنباکو که افراد  نشانی مرغوب بودن تنباکو می دانند در واقع از گاز منواکسید کربن می باشد )مکش ریوی عمیق و رطوبت حاصل از آب باعث بروز بیماری های ریوی سرطان های مختلف از جمله سرطان لب ریه معده و مثانه می گردد . تنباکو های میوه ای عطری  و اسانس دار نه تنها بی ضرر نیستند بلکه عوارض به مراتب بیشتری نسبت به تنباکوی ساده دارند زیرا مواد آروماتیک ( ترکیبات حلقه ای ) موجود در آنها بر اثر حرارت زیاد خاصیت سرطان زایی و سمی فوق العاده پیدا می کنند به علاوه مزه و طعم مناسب و سهولت مصرف اینگونه تنباکوها نسبت به تنباکوهای معمولی باعث گرایش بیشتر نوجوانان و جوانان به مصرف و ایجاد وابستگی به آنها خواهد شد .

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir