امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۱۷/ ۰۹/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان, سیاسی

رئیس مجلس در پاسخ نماینده تهران میزان بودجه مجلس و هزینه دیوارکشی را تشریح کرد.

به گزارش پایگا خبری رضوان خبر ، نقل از خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکرات کوچک‌زاده نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در صحن علنی امروز (سه ‌شنبه۱۷ آذر) اظهار کرد: قسمت اول تذکر شما در مورد اینکه دولت باید تا ۱۵ آذرماه لایحه بودجه را به مجلس ارائه می‌کرد وارد است و اکنون دولت تخلف آیین‌نامه‌ای انجام داده است.

لاریجانی تصریح کرد: تذکر دوم شما در مورد ارائه گزارش بودجه مجلس وارد نیست. زیرا طبق بررسی بنده گزارش عملکرد و نحوه خرج بودجه به موقع به مجلس و کمیسیون مربوطه تحویل داده شده و در گزارش بودجه امسال نیز اکنون در کمیسیون در حال بررسی است. لذا مسیر اجرایی آن انجام شده است.

وی با اشاره به موضوع ساخت دیوار اطراف مجلس و ساختمان‌ها ادامه داد: مقداری ملاحظه داشته باشید زیرا دیواری کشیده نشده است آن دسته هم که فرمودید چند ده میلیارد تومان خرج دیوارکشی شده صحیح نبود.

رئیس مجلس خطاب به کوچک‌زاده تأکید کرد: مجموعا دو الی سه میلیارد تومان خرج دیوارکشی اطراف مجلس شده که آن هم از لحاظ امنیتی انجام شده است و طبق آیین‌نامه داخلی رئیس مجلس مسئول حفظ امنیت مجلس است.

لاریجانی در ادامه افزود: با توجه به تهدیدات و لحاظ نظرات ستاد کل، سپاه و … ملاحظات امنیتی برای مجلس و نمایندگان انجام شد که این عمل کار درستی هم بود.

رئیس مجلس با بیان اینکه قسمتی از بودجه که مربوط به عمران است موضوع پیچیده و پنهانی نیست گفت: بخشی از بودجه صرف دفاتر کار نمایندگان شده است زیرا شما نمایندگان مجلس بارها اعلام کردید که ۵ نفره در یک اتاق نشسته‌ایم و مراجعه کننده‌ها جایی ندارند لذا ما برای هر نماینده یک اتاق در نظر گرفته‌ایم.

وی تأکید کرد: بخشداری در این کشور دفتر و تشکیلات دارد و نماینده‌ای که در حد یک وزیر است یک اتاق ندارد (این سخن احسنت گفتن نمایندگان را به دنبال داشت) و یا  برای کمیسیون‌های مجلس اتاق‌هایی درنظر گرفته شده تا کارشان انجام شود.

لاریجانی در ادامه اظهار داشت: بخشی از ساخت و سازها هم مربوط به کتابخانه مجلس است زیرا ساختمان کتابخانه قدیمی است و در آنجا کتاب‌های نفیسی نگهداری می‌شود که با یک زلزله تمام این نفایس از بین خواهد رفت لذا ساختمانی برای حفظ این کتب در حال ساخت است.

رئیس مجلس بیان داشت: اتاقی برای رئیس مجلس و دیگران ساخته نمی‌شود که بخواهد سروصدا شود و به دلیل آنکه بودجه به صورت کلی پرداخت نشده این ساخت و ساز طولانی شده است.

رئیس مجلس با بیان اینکه ۴۲ میلیارد تومان بودجه مجلس تنها روی کاغذ نوشته شده است گفت: تنها ۱۰ الی ۱۲ میلیارد تومان پول به بنده داده شده و این هم پولی است که به نمایندگان برای کمک به افراد بی‌بضاعت داده می‌شود و خود شما هم هر ۲ الی ۳ ماه این پول را دریافت می‌کنید.

گفتنی است بعد از پایان اظهارات لاریجانی نمایندگان بر روی پیگیری ذیل در مورد استعفای کوچک‌زاده اصرار ورزیدند که لاریجانی در پاسخ به نمایندگان تصریح کرد: شما آنقدر روی موضوعی اصرار نکنید زیرا یک برادری در زمان عصبانیت استعفا داده چرا دیگر شما باید اصرار کنید.

رئیس مجلس تأکید کرد: تصمیم این موضوع برعهده بنده است.

حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه در تذکری خطاب به لاریجانی اظهار کرد: شما این موضوع را هم اعلام کنید که هر سه ماه، دو میلیون تومان به نمایندگان داده می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir