امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
تاریخ انتشار:۱۷/ ۰۹/ ۱۳۹۴
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تالش و رضوانشهر:

به مناسبت آغاز هفته وقف نشست خبری با حضور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تالش و رضوانشهر در این اداره برگزارشد .

به مناسبت آغاز هفته وقف نشست خبری با حضور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تالش و رضوانشهر در این اداره برگزارشد .

حاج آقا حسینی اشکوری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر اظهار داشت : هرساله در این ایام هفته وقف برگزار می شود تا یادی بشود از همه واقفین و نیکوکاران کسانی که علاقه مند به کمک هم نوع خودشان  هستند .

وی در ادامه گفت :  مادرسال ۹۳ طبق بازرسیهای انجام شده از این اداره رتبه اول کشوری را با نمره بالایی ۹۵ کشوری را کسب کرده ایم این افتخاری است برای شهرستان تالش و این اتفاق بزرگ بخاطر همکاران وخادمین  ومسولین وحمایت های مردم بوده که بدست اومده است .

اشکوری در ادامه افزود : فرهنگ سازی وقف وظیفه تک تک آحاد جامعه است یعنی هرکسی که بتواند این سنت  حسنه الهی را درکشور نهادینه بکند باید دراین راه قدم بردارد .

اشکوری افزود : امسال مقام معظم رهبری سال ۹۴ را سال هم دلی وهم زبانی نامیدند ، چه هم دلی وهم زبانی بالاتر از این که انسان به فکر نوع خودش باشد و از مال خودش بگذرد برای اینکه هم نوع خودش را شاد کند و اگر ایشان دربحث اقتصادی تاکید بر اقتصاد مقاومتی دارند یکی از کارهای که میشود زمینه ساز کمک باشد اوقاف و نهاد وقف است واقفین میتواند در امورات کشور کمک حال کشور باشند .

همچنین وی گفت : ما میبینیم کشورهایی  که مسلمان نیستند اما در بحث خیریه  کمک میکند ، در آمریکا ۲۰ هزار  بنیاد خیریه داریم  و بسیاری از دانشگاه های مطرح دنیا وقف می باشند . 

حاج اشکوری همچنین افزود : تفاوتی که بین وقف و صدقه است  این است که وقف  انفاق بی منت است  و بدون اینکه کسی را تحقیر بکنیم ، در آیه قران داریم که مثل آن کسی که اموال خود را از روی ریا و خود نمایی انفاق میکند به خدا و روز قیامت اعتقادی ندارد .

           وی برنامهای کلی اداره اوقاف تالش در نه ماه امسال که انجام دادند را چنین عنوان نمود : اجرای طرح آرامش بهاری درایام تعطیلات امسال در امام زادگان  ، جشن ولایت در کنار ۴ بقعه متبرکه اعزام مبلغ درایام مختلف به مساجد ، سازماندهی قبور  در کنار قبور متبرکه  ، برگزاری محفل انس  با قران با حضور قاری مصری ، برگزاری مسابقات اذان گویی ، اعزام نفرات برتر به مسابقات استانی برگزاری یاس نبوی  که از جمله کارهای این اداره بوده است .

اشکوری برنامه هایی که درهفته وقف برگزار خواهد شد به شرح زیر تشریح کرد : دیدار با امام جمعه و فرماندار رشهرستان تالش ، دیدار با خانوادهای شهدای وقف ، برگزاری نمایشگاه وقف ،  اردوی نیم روزه از بقعه های متبرکه   ، برپایی ایستگاه همه واقف باشیم در میدان امام خمینی درطول هفته وقف می باشد.

انتهای پیام /

خبرنگار: خانوم قنبری 

11

12

14

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir