امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۱۹/ ۰۹/ ۱۳۹۴
رئیس میراث فرهنگی رضوانشهر خبر داد:

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر از برگزاری سوگواری تعزیه حسینی (ع) در بقعه سیدشرف‌الدین دارسرای این شهرستان در روز ۲۸ صفر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، منصور هادی‌پور در جلسه تمهید مقدمات برگزاری مراسم سوگواری تعزیه حسینی (ع) در این شهرستان اظهار کرد: فردا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه تعزیه مذکور در بقعه سیدشرف‌الدین دارسرای رضوانشهر برگزار می‌شود.

وی برگزاری سوگواری تعزیه حسینی (ع) را به مناسبت ۲۸ صفرماه رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری مراسم مذکور از طرف فرمانداری رضوانشهر و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان انجام شده است.

رئیس اداره  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر هدف از برگزاری سوگواری تعزیه حسینی (ع) را پاسداشت فرهنگی، مذهبی و اشاعه فرهنگ حسینی (ع) در ماه صفر خواند و بیان کرد: معرفی ایام مذکور به نسل جوان و نوجوان و همچنین معرفی بقاع متبرکه به نسل امروز بسیار موثر است.

هادی‌پور با بیان اینکه تعزیه در جامعه به‌ویژه بین مردم رضوانشهر از جایگاه مهمی برخوردار است، تصریح کرد: بازگو کردن واقعه عاشورا از دیگر اهداف برگزاری سوگواری تعزیه حسینی (ع) در رضوانشهر است.

وی تعزیه را دارای ریشه در فرهنگ دینی مردم گیلان دانست و یادآور شد: مردم در مراسم سوگواری امام حسین (ع) عشق و ارادت خود به سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان را نشان می‌دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir