امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
تاریخ انتشار:۲۰/ ۰۹/ ۱۳۹۴
امام جمعه رضوانشهر:

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به روایات اظهار نمود: تمام نعمتهای هستی از جمله قطرات باران از روز ازل تا الآن قابل شمارش است ولی ثواب صلوات بر محمد و آل محمد غیر قابل شمارش است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، حجت الاسلام و المسلمین هادی حبیبی امام جمعه رضوانشهر شب گذشته در یادواره ۷ شهید والامقام روستای دارسرا ضمن عرض تسلیت بمناسبت رحلت پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و شهادت مظلومانه ائمه معصومین امام حسن مجتبی و امام رضا (علیهماالسلام) در بخشی از سخنان خود انسانها را از دیدگاه زندگی کردن به دو بخش تقسیم نمود.
وی در این زمینه ادامه داد: یکدسته از آدمها می خواهند در زندگی خوب باشند که البته باید چهارچوبها و قوانین را رعایت نمایند و بهترین الگو و چهارچوب قرآن کریم و سیره و روایات پیامبر و آل پاکش است.
وی با بیان اینکه دسته دوم از انسانها کسانی هستند که می خواهند در زندگیشان خوش باشند ، اظهار نمود: این دسته از انسانها نیاز به چهارچوب ندارند و همان شیطان برایشان در زندگی کفایت می کند.
وی شهدا را از جمله انسانها یی دانست که در زندگیشان سعی نمودند که خوب باشند و تصریح کرد: شهدا با خوب زندگی کردنشان عاقبت به خیر شدند و به مقام شهادت نائل شدند.
حجت الاسلام حبیبی با بیان اینکه جوانان امروز هم عاشق شهادت در راه خدا هستند اظهار نمود: الآن هم جوانان ما مانند جوانان دوران دفاع مقدس آماده جهاد فی سبیل الله هستند.
امام جمعه رضوانشهر با اشاره به اینکه عبادت و خودسازی فقط مختص به ماه رمضان و مانند آن نمی باشد تصریح نمود: انسان باید از همه زمانها ی عمر خود به نحو احسن استفاده نماید تا بتواند هم در دنیا و هم در آخرت عاقبت به خیر گردد.
وی با اشاره به قرآن کریم که پیامبر (ص) را بهترین الگوی بشریت معرفی نموده است اظهار نمود: در دنیای امروز هرکسی به هر نحوی از لحاظ هنری، فرهنگی و … در صدد معروف شدن و الگو شدن برای سایرین بویژه جوانان می باشد ولی پیامبر تمام رفتار و گفتارش بر اساس آموزه های قرآنی بوده و همین باعث شده که این شخصیت عظیم الشان اسلام بتواند الگوی کاملی برای تمام انسانها در همه عصرها باشد.
وی با اشاره به وصیتنامه های شهدا اظهار نمود: شهدا در وصیتهای خود عمل به قرآن و توجه نمودن به سیره و دستورات ائمه معصومین و تبعیت محض از ولایت فقیه را برای ما توصیه نمودند و ما باید با عمل نمودن به وصیتهای آنها بتوانیم ادامه دهنده واقعی راه شهدا باشیم.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir