امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۰/ ۰۹/ ۱۳۹۴
امام جمعه رضوانشهر :

امام جمعه رضوانشهر : رفتاهای اردوغان می‌تواند وضعیت بحرانی خاورمیانه را تنها به سمت بی‌ثباتی و آشوب پیش ببرد و این خطرناک است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر ، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی در خطبه های نماز جمعه  رضوانشهر  با اشاره به عرض ارادت و سوگواری مردم این منطقه به ساحت ائمه اطهار علیه السلام افزود: امیدواریم دو ماه عزاداری و عرض ادب به ساحت مقدس سید و سالار شهیدان و اصحاب با وفای آن حضرت و همچنین به ساحت مقدس آقا رسول الله ، امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام مورد قبول پروردگار متعال باشد.

امام جمعه رضوانشهر با بیان اینکه امکانات کشور عراق قابل مقایسه با امکانات عربستان نیست، اظهارکرد: پیام اربعین امسال این است که با کمترین امکانات می‌شود بیشترین پشتیبانی و بهترین مدیریت را کرد.

حجت الاسلام حبیبی به ۲۵ آذر روز پژوهش و فناوری اشاره و اضافه کرد: پژوهش بررسی و کاوشی سخت کوشانه، تحقیق و تجربه ای جامعه با هدف کشف واقعیت های نو، تجدید نظر در نظریه ها و قوانین پذیرفته شده در پرتو واقعیت های کشف شده و به کارگیری عملی قوانین و پژوهش برای نیل به پیشرفت همه جانبه کشور است.

خطیب نماز جمعه رضوانشهر به ماجرا جویی های دولت ترکیه و اردوغان در سوریه و عراق و بالا گرفتن تنش در مرزهای ترکیه اشاره کرد و افزود: رفتاهای اردوغان می‌تواند وضعیت بحرانی خاورمیانه را تنها به سمت بی‌ثباتی و آشوب پیش ببرد و این خطرناک است.

حجت الاسلام حبیبی ادامه داد: ترکیه در روزهای گذشته آشکارنشان داده که سرزنش های غربی ها و تحریم های روسیه نمی‌تواند رفتارش را تغییر دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اردوغان می‌خواهد به هر قیمتی که شده حتی به جان خریدن بد نامی حمایت از داعش و تحریم های روسیه و سرزنش های غرب به لشکرکشی به درون خاک عراق ادامه دهد، تصریح کرد: اردوغان از این اقدام سه هدف را در سه سطح دنبال می‌کند.

امام جمعه رضوانشهر اضافه کرد: اردوغان با این اقدام خود در کوتاه مدت تلاش می‌کند با حضور نظامی در اقلیم کردستان در آستانه عملیات آزاد سازی موصول موقعیت بهتری را برای مدیریت داعش بر عهده بگیرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

یک پاسخ به “رفتارهای رئیس جمهورترکیه وضعیت بحرانی خاورمیانه را تنها به سمت بی ‏ثباتی و آشوب بیشتر پیش می برد”

  1. عباس علي زاده گفت:

    ترکیه رو باید یکی از شکست خورده ترین کشورهای خاورمیانه بعلاوه عربستان سعودی از لحاظ برخورد با تروریسم دونست (البته در زمینه پرورش تروریسم موفق بوده اند)، سرکوب کردهای داخلی ترکیه، رابطه نسبتاً خوب با کردهای عراقی و گاهی سوری، ایده مضحک دیوار حائل در مرز مشترک ترکیه، عراق و سوریه، خرید ارزان نفت داعش، سراسیمگی و دستپاچگی بعد از ساقط کردن جنگنده روسی و اخیراً ورود نیروهای ترک به خاک عراق در نزدیکی موصل همه و همه نشان دهنده عدم بینش سیاسی و آینده نگری سیاسی آنها بوده و برایشان شکست بزرگ در خاورمیانه پدید آورده است و حال با پشتگرمی به ناتو و با لفاظی های بیجا و غیر مستند خود در قبال روسیه و بعضاً ایران سعی در کسب اعتبار و قلدر بودن در منطقه را می کند. شاید بزرگترین اشتباه داوود اغلو و اردوغان پافشاری برای عزل بشار اسد بود که این ایده سرمنشاء تمام مشکلات داخلی کشور ترکیه شد که می توان به بمب گذاری های اخیر در آنکارا و استامبول اشاره کرد….

    (۰)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir